آیت الله کاظم صدیقی:

معارف نورانی قرآن در سیره امام حسن عسکری(ع) متبلور است

۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۶:۳۰
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام عسکری(ع) همواره درصدد بود تا جامعه را در پرتو قرآن و معارف دینی حفظ کند، گفت: معارف نورانی قرآن در سیره امام حسن عسکری(ع) متبلور است.

به گزارش آستان نیوز، آیت الله کاظم صدیقی در ویژه ‌برنامه شب شهادت امام حسن عسکری(ع) که با حضور عموم زائران و مجاوران در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، پیرامون موضوع دشمن شناسی در اسلام و سیره امام عسکری(ع) به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: خوف و خشیت از خدا یکی از مسائل مهم در زندگانی همه اولیای الهی است.
وی با بیان اینکه دستگاه جور عباسي با زنداني كردن امام حسن عسكري (ع) و تحت فشار قرار دادن آن حضرت می‌خواست نور خدا طلوع نکند، گفت: اراده خداوند متعال غالب بر همه اراده‌هاست، همان طور که فرعون نمی‌خواست پسر بچه‌ای زنده بماند اما با خواست خدا حضرت موسی(ع) در دامن خود فرعون بزرگ شد، امام زمان(عج) هم با اراده خدا متولد و در پناه پروردگار زنده ماند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دوران امامت امام یازدهم شیعیان بر جامعه اسلامي از دوران های حساس و مهم تاريخ امامت ائمه اطهار(ع) بود، افزود: فراهم کردن زمينه پذيرش امت اسلامي براي غيبت مهدي موعود(عج) مهمترین حرکتی بود که از جانب امام حسن عسکری(ع) و پدر بزرگوارشان امام هادي(ع) صورت گرفت.
آیت الله صدیقی با بیان اینکه امام عسکری(ع) در عصر حاکمیت مستبدترین سلاطین عباسی زندگی می‌کرد و از خطرات بزرگ نسبت به مذهب شیعه و پیروان آن آگاه بود، خاطرنشان کرد: یازدهمین پیشوای شیعیان برای حفظ نهضت اسلامی و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) روش‌های زیادی را به کار می‌برد که سفارش به رعایت اصل قرآن یکی از آن روش‌هاست.
وی افزود: مهمترین آموزه سیره امام حسن عسکری(ع) صبر در برابر سختی‌ها و مشکلات است، لذا ما باید با تأسی از سیره ائمه معصومین(ع) در برابر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی مقاومت کنیم، چرا که دین داری و رفتن به بهشت هزینه دارد و صبر در برابر مشکلات یکی از مصادیق دین داری است.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نتیجه صبر آزادی و رونق اقتصادی است، گفت: برنامه‌ریزی صحیح در زندگی موجب رشد اقتصادی می‌شود و این امر یکی از زیر ساخت‌های توسعه اجتماعی و بالندگی اقتصادی جامعه است.
یادآور می‌شود؛ به‌ مناسبت شب شهادت امام حسن عسكري(ع) ویژه ‌برنامه‌هایی از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تدارک دیده شده بود که در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی برگزار شد.

 
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید