سامانه سجام در شرکت کارگزاری رضوی راه‌اندازی شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۲:۳۳
مدیر عامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی از راه‌اندازی سامانه سجام در این شرکت طی سال جاری خبر داد.

یوسف پاشانژاد در گفت و گو با آستان نیوز درباره سامانه سجام بیان کرد: سجام مخفف سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان است که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه زیر نظر سازمان بورس در راستای ایجاد سامانه یکپارچه و فراگیر و به منظور ارائه خدمات بهتر و سریع تر به سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: بر طبق مصوبه اعلامی از سوی سازمان بورس اوراق بهادار، تمامی سرمایه‌گذاران فعلی که پیش از شهریور 1397 کد بورسی دریافت کرده‌اند، بایستی به سامانه ثبت‌نام سجام مراجعه کرده و تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد کنند.
مدیر عامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی افزود: از طرفی چنانچه افراد جدید‌الورود به بورس به کارگزاری‌ها مراجعه کنند، حتماً باید ضمن پر کردن اطلاعات لازم که کارگزاری از افراد تقاضا می‌کند، وارد سامانه سجام شده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنند.
وی سجام را در دسته سامانه‌های زیر‌ساختی بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: سجام از لحاظ گستردگی ارائه خدمات، سامانه‌ای ملی محسوب می‌شود.
پاشانژاد با اشاره به خدمات این سامانه تصریح کرد: ثبت نام اولیه مشتریان متقاضی، دریافت کد بورسی برای دریافت خدمات از کارگزاری ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، از جمله این خدمات به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: همچنین امکان استفاده از خدمات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به صورت سیستمی وجود دارد.
پاشانژاد، دریافت سود مجامع به صورت یکپارچه را یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط سامانه سجام دانست.
وی در پاسخ به این سوال که مخاطب این سامانه چه کسانی هستند؟ گفت: تمامی مشتریان بازار سرمایه اعم از کسانی که از قبل دارای کد بورسی بوده و افرادی که جدیدا متقاضی دریافت کد بورسی می‌باشند، می‌بایست در این سامانه ثبت‌نام کرده و در دفاتر پبشخوان و کارگزاری‌های منتخب احراز هویت شوند.
مدیر عامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی ادامه داد: البته با توجه به عدم دسترسی کارگزاری‌ها به بانک اطلاعاتی سامانه سجام، آمار دقیقی از افراد ثبت‌نامی در دسترس نیست.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود