«اوسنه گوهرشاد» پرفروش‌ترین اثر به‌نشر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۱
«اوسنه گوهرشاد» نوشته سعید تشکری پرفروش‌ترین اثر به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد شد.

مدیر عامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در گفت وگو با آستان نیوز گفت: «اوسنه گوهرشاد» یک رمان فانتزی است که در قالب داستان‌های کوتاه به هم پیوسته، قیام خونین مردم در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی را در 21 تیر ماه سال 1314 روایت می‌کند و به بیان بخش‌های از زندگی گوهرشاد بیگم در دوره تیموریان می‌پردازد.
حسین سعیدی تصریح کرد: این اثر در نخستین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو نیز خوش درخشید و در بخش داستان بلند و رمان بزرگسال، مقام نخست جایزه ادبی شهید اندرزگو را به دست آورد و با اختصاص جایزه 10میلیون ‌تومانی و خرید تضمینی دو هزار نسخه از کتاب، مورد تقدیر قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه این اثر در دهه کرامت سال جاری به چاپ رسید و منبع کتابخوانی مسابقه «اوسنه گوهرشاد» بود، افزود: انتشارات به‌نشر ششمین پویش مطالعاتی ملی را با محوریت مسابقه کتابخوانی «اوسنه گوهرشاد» از دهه کرامت امسال آغاز کرده است که بنا به استقبال گسترده مخاطبان این اثر تا کنون به چاپ بیست و پنجم رسیده و حدود 20 هزار جلد از آن نیز فروخته شده است.
مدیر عامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از تمدید مسابقه کتابخوانی «اوسنه گوهرشاد» تا پایان آبان ماه خبر داد و گفت: بنا به درخواست مخاطبان، زمان برگزاری این مسابقه کتابخوانی تا پایان آبان ماه تمدید شد که علاقه‌مندان می‌توانند با خرید این اثر و مطالعه دقیق کتاب، پاسخ سؤالات و کد انحصاری روی برگ سؤال را طبق الگوی ارائه‌ شده به سامانه پیامکی اعلام شده ارسال کنند تا علاوه بر حضور در قرعه‌کشی‌های هفتگی، در مرحله نهایی این مسابقه که شامل جوایزی همچون یک هدیه ویژه سفر به هر نقطه از ایران به همراه خانواده پنج نفره و هشت دستگاه دوچرخه است، شرکت کنند.
سعیدی ادامه داد: تا کنون 7 مرحله از قرعه کشی قرعه مسابقه کتابخوانی «اوسنه گوهرشاد» برگزار شده که در هر هفته به 6 نفر از برگزیدگان جوایزی از جمله یک هدیه ۵ میلیون ریالی کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، دو کارت هدیه یک میلیون ریالی و سه جلد کتاب از تازه های نشر کشور با امضای نویسنده به نام برگزیدگان اهدا می‌شود.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود