به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

نمایش 147 اثر هنری بانوان در نمایشگاه سوگواره فرهنگی خاتون رضوی

۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۶:۵۲
به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی 147 اثر هنری بانوان هنرمند و فرهیخته سراسرکشور در نمایشگاه سوگواره فرهنگی خاتون رضوی در اردوگاه باغ خاتون به نمایش گذاشته شد.

به گزارش آستان نیوز، نمایشگاه سوگواره فرهنگی خاتون رضوی با رویکرد تبیین نقش بانوان در ترویج فرهنگ رضوی با محوریت زندگانی حضرت رضا(ع) توسط مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی طراحی و در محل باغ اردوگاه خاتون برپا شد.
در این نمایشگاه تعداد 147 اثر از مجموعه آثار 74 بانوی هنرمند و فرهیخته سراسر کشور که در جشنواره های مختلف برگزیده شدند، در معرض دید بانوان علاقمند به هنر قرار گرفته است.
آثار به نمایش در آمده در 15 رشته شعر، نویسندگی، داستان نویسی، قصه گویی، خاطره نویسی، نقاشی، خوشنویسی، طراحی پوستر، عکاسی، تابلو فرش، نمایش نامه نویسی، فیلمنامه نویسی، فیلم کوتاه و داستان در سه بخش‌ ادبی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی توسط بانوان هنرمند و فرهیخته از استان‌های خراسان رضوی، تهران، خراسان شمالی، یزد، مازندران، اصفهان، خوزستان، همدان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان به نمایشگاه ارائه شده است.
کتاب گزیده اسناد معماری و تعمیرات حرم و اماکن متبرکه رضوی از دوره صفویه تا قاجار برگزیده جشنواره کتاب سال رضوی اثر اعظم نظرکرده، کتاب جایگاه امام رضا(ع) در احادیث شیعه برگزیده کتاب سال رضوی به نویسندگی نسرین مفیدنژاد، کتاب روح ایرانی در تذهیب مکتب کشمیر برگزیده جشنواره کتاب سال رضوی اثر مریم حبیبی قاینی بایگی و کتاب پیراهن رزم موزه آستان قدس رضوی اثر حشمت کفیلی از جمله آثار برگزیده است که در نمایشگاه سوگواره فرهنگی خاتون رضوی به نمایش گذاشته شده است.
همچنین در حوزه کودک و نوجوان کتاب شعر «روانه حرم» اثر منیژه هاشمی، «ضمانت رهایی» از مریم شاکری چالشگری، در رشته تصویرگری اثر «دعای باران» از سولماز جهانگیر، در رشته داستان بلند اثر «آغوش همیشه باز» از سهیلا سپهری، در رشته داستان کوتاه «ببار بارون» از آمنه ایمان مهر برگزیده به نشر و انیمیش «قالیچه‌ی ناتمام» از سونیا سعادت فر برگزیده رضوان از دیگر آثاری به نمایش گذاشته در این نمایشگاه است.
یادآور می‌شود، نمایشگاه سوگواره فرهنگی خاتون رضوی از ششم آبان دایر شده و تا 16 آبان ماه پذیرای بانوان علاقمند به هنر در محل باغ اردوگاه خاتون است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود