تولیت آستان قدس رضوی:

ریشه انقلاب اسلامی به محبت و ولایتمداری مردم نسبت اهل بیت(ع) بازمی گردد

۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۲:۳۶
تولیت آستان قدس رضوی گفت: پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) کمترین نیازی به محبت ما ندارند و این ما هستیم که راه سعادت و خوشبختی مان در محبت و علاقه به ائمه اطهار(ع) است.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی در جریان سفر به استان یزد، در مراسم گرامیداشت سالروز ورود حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به ابرکوه اظهار کرد: حضور پرشور مردم در این مراسم، شور و شعف وصف ناپذیری به انسان می دهد؛ در کدام مکتب و آیین و اندیشه‌ای نمونه ای از اینگونه اقدامات وجود دارد؟

وی افزود: دوستداران اهل بیت(ع) بعد از 1200 سال اینگونه با گرامیداشت سالروز ورود امام رضا(ع) به این خطه و تجمع گسترده و غیرقابل وصف، ولایتمداری خود را به ائمه معصومین(ع) نشان می دهند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ریشه انقلاب اسلامی به محبت و ولایتمداری مردم نسبت اهل بیت(ع) بازمی گردد، تصریح کرد: ما انقلاب مان را از وجود امام رضا(ع) در مشهد مقدس می دانیم و به این مسئله اعتقاد قلبی داریم.

وی ادامه داد: علاقه و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در قالب هیچ شعر و ادبیاتی قرار نمی گیرد و این محبت خداوند متعال است که ما شعیان محب ائمه معصومین(ع) هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: نه پیامبر اکرم(ص) و نه اهل بیت(ع) هیچ یک از این بزرگواران به محبت انسان کمترین نیازی ندارند و این ما هستیم که راه سعادت و خوشبختی مان در محبت و علاقه به ائمه اطهار(ع) است.

تولیت آستان قدس رضوی محبت به اهل بیت(ع) را نعمت بزرگی برای انسان برشمرد و خاطرنشان کرد: همه معصومین دارای بالاترین حد کمال و فضایل اخلاقی بشری هستند اما برخی از معصومین به برخی از اوصاف بیشتر مشهور شده اند.

وی ادامه داد: در میان معصومین(ع) واژه رئوف در ادعیه فقط برای پیامبر اکرم(ص) و امام رضا(ع) وجود دارد و از این بزرگوار به رأفت و مهربانی یاد شده است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود