به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی،

نماهنگ «صبح انتظار» منتشر شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۲:۲۶
مسئول واحد آوای رضوان از تولید و انتشار نماهنگ «صبح انتظار» به مناسبت آغاز دوران امامت حضرت مهدی موعود امام عصر(عج) خبر داد.

سید مجتبی ذبیحی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: نماهنگ صبح انتظار با اجرای گروه هم‌خوانی حضرت ولیعصر(عج) و گروه رویش به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مدت حدود سه دقیقه تولید شده است.
وی از نماهنگ صبح انتظار به عنوان اثری تأثیرگذار نام برد و افزود: شعر این نماهنگ را حجت بحرالعلوم سروده و ملودی آن را مهدی شکارچی تنظیم کرده است.
مسئول واحد آوای رضوان گفت: این نماهنگ با هدف بزرگداشت هشتم ربیع‌الاول، آغاز دوران امامت امام زمان(عج)، تعظیم شعائر مذهبی و ایجاد حال و هوای معنوی این ایام پربرکت در بین اقشار مختلف مردم در فضای مجازی منتشر شده است.
ذبیحی ادامه داد: تصویرهایی از حضور پرشور مردم در مسجد مقدس جمکران، عکس‌های شهدا، هم‌خوانی نوجوانان و جوانان عضو این گروه‌های سرود در صحن‌های حرم مطهر رضوی، گنبد طلایی این بارگاه مطهر، سفره هفت‌سین خانواده شهدا، دعای شهروندان برای ظهور حضرت ولیعصر(عج) و... در این اثر به چشم می‌خورد.
وی ابراز کرد: در بخشی از شعر نماهنگ صبح انتظار آمده است؛ «این خاک از خون سربازانت شد پر لاله... بیرق نامت در این کشور شد 40 ساله... یا مهدی یا مهدی یا مهدی اباصالح»، «سپیده‌ی صبح انتظار... کی می‌آیی.... تو با ذوالفقار... ای ظهورت... بهترین بهار...»، «اللهم عجل الفرج مهدی».
لازم به ذکر است، واحد آوای رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی سرودهایی با مضامین ملی و مذهبی تولید کرده و آن‌ها را با استفاده از گروه‌های سرود نوجوان و جوان و بهره‌گیری از سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) در معابر پر تردد شهری و مراسم مختلف اجرا می‌کند. برخی از این آثار در قالب نماهنگ یا تولیدات صوتی نیز ضبط و پخش می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید