فعالیت ۱۶ کانون تخصصی خادمیاری رضوی در استان قم

۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۲:۳۴
مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در قم از فعالیت ۱۶ کانون تخصصی خادمیاری رضوی در استان قم خبر داد و گفت: محرومیت زدایی و رسیدگی به محرومان از فعالیت‌های خادمیاران رضوی است.

به گزارش آستان نیوز از قم، حجت الاسلام سید باقر تکیه‌ای گفت: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم با استعانت از سیره رضوی فعالیت‌های مختلفی را در سطح استان با همت 4 هزار خادم‌یار پیگیری می‌کند.
وی افزود: در زمینه فرهنگی در ایام مناسبت های مذهبی ایستگاه های صلواتی باب الرضا(ع) در مبادی ورودی و خروجی شهر قم مانند عوارضی و ایستگاه راه آهن برپا می‌شود که در این ایستگاه‌ها غرفه‌های سیره رضوی، محصولات فرهنگی، حجاب و عفاف و خدمت به زائران برنامه ریزی شده است.
حجت الاسلام تکیه ای برنامه ریزی برای روزهای «سلام بر امام» و «چهارشنبه‌های رضوی» را در دیگر برنامه های نمایندگی آستان قدس دانست و اظهار داشت: برنامه ریزی برای برگزاری جلسه زیارت امین الله در مساجد، دانشگاه ها و مدارس از جمله برنامه ها در سطح استان است.
وی ادامه داد: همایش و یادواره های تجلیل از خانواده های شهدای دفاع مقدس و دفاع از حرم به همراه تکریم و سرکشی به خانواده ها به صورت هفتگی از برنامه های کانون های خادم‌یاری به شمار می‌رود.
مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در قم با بیان این که 16 کانون تخصصی خادم یاری فرهنگی در سطح استان قم تشکیل شده است، ابراز کرد: کانون های خانواده شهدا، تعلیم و تربیت، تبلیغ، خادم یاران مداح، خادم یاران بانوان و خانواده از جمله این کانون ها هستند.
وی عنوان کرد: فعالیت های تبلیغی خادم یاران مبلغ در طول سال به صورت جدی دنبال می شود و در ایام دهه آخر صفر 100 خادم‌یار طلبه و مبلغ برای خدمت رسانی تبلیغی به زائران امام رضا(ع) به مشهد مقدس اعزام شده‌اند.
حجت الاسلام تکیه ای خاطرنشان کرد: در ماه های گذشته چندین گروه از خادم یاران خدمت رسان به مناطق سیل زده اعزام شدند و به مردم خدمت رسانی کردند، همچنین محرومیت زدایی و رسیدگی به محرومان و مستضعفان از کارهای مهم خادم یاران رضوی است.
وی اضافه کرد: اعطای تسهیلات اشتغال به بیش از 100 نفر متقاضی کارآفرینی، اعطای تسهیلات کمک هزینه جهیزیه به 200 زوج نیازمند و اعزام آن ها به مشهد مقدس و برنامه های آموزشی، انجام مشاوره حقوقی رایگان و مداوا و رسیدگی به بیماران نیازمند از دیگر فعالیت های خادم یاران در زمینه رسیدگی به محرومان است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید