خادمیاران آستان قدس رضوی تا پایان بازسازی مناطق زلزله زده در کنار مردم شهرستان میانه خواهند بود

۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۰:۵۷
سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی گفت: خادمیاران امام رضا(ع) تا پایان بازسازی مناطق زلزله زده در کنار مردم شهرستان میانه خواهند بود.

حامد صادقی، سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی پس از بازدید از مناطق زلزله زده روستای ورنکش میانه در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز در میانه، ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در زلزله آذربایجان شرقی، دستور تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر اختیار گذاشتن امکانات این آستان مقدس برای کمک به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی را یادآور شد و اظهار داشت: از ساعات ابتدایی، دفتر آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی در صحنه امدادی حضور و اعزام نیرو داشتند.
وی با بیان اینکه، در روز نخست، کمک‌های نخستین را به ورنکش میانه فرستادیم، افزود: نیروهای آستان قدس که در سر صحنه حاضر بودند، برآوردهایی را از نیازهای زلزله‌زدگان اعلام کردند که پس از جمع بندی، به سرعت نسبت به تامین و ارسال اقلام اقدام خواهیم کرد.
سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه امدادرسانی با حضور همه نهادهای متولی به خوبی در حال انجام است، گفت: آنچه که برآورد من است، باید ارسال دستگاه‌های آواربرداری به منطقه افزایش یابد.
صادقی با تاکید بر اینکه باید سریعا به دلیل سرمای زودرس منطقه، اسکان موقت به اتمام برسد، افزود: اسکان موقت این منطقه با سرمای پیش رو باید به صورت کانکسی باشد و بازسازی سریعا آغاز شود که نیازمند پای کار بودن همه نهادهای متولی، مردم و خیرین هستیم.
وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی در دو حوزه می‌تواند به زلزله‌زدگان کمک کند، افزود: یکی در حوزه کارهای فوری و امدادی و اسکان موقت چادری و کانکسی است و دیگری، برنامه ریزی فوری برای بازسازی این مناطق است که با تشکیل ستاد بحران شهرستان، حوزه کاری آستان مشخص شده و کار به سرعت آغاز می‌شود تا دغدغه مردم این منطقه را به نوبه خود کاهش دهیم.
سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی در پایان گفت: خادمان و خادمیاران آستان قدس تا پایان بازسازی در کنار زلزله‌زدگان خواهند بود.

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/2tbznbu1warjrin1e0uy7ngdt1qn92rt.jpg

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/btmht1gpf8xzyqpk2m37car8hs3watuu.jpg

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید