معاون امور مجامع و شركت‌های سازمان اقتصادی رضوی خبر داد،

اخذ حسابرسی مقبول 89 درصد از شرکت‌های تابعه سازمان اقتصادی رضوی

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۱
معاون امور مجامع و شركت‌های سازمان اقتصادی رضوی از اخذ گزارشات حسابرسی مقبول در 89 درصد از شرکت‌ها و موسسات تابعه این سازمان خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، مهدی برادران در نخستین جشنواره محصولات و کسب و کارهای طیب با محوریت نان طیب به همت موسسه کیفیت رضوی برگزار شد، گفت: آستان قدس رضوی در کنار فعالیت‌های عام‌المنفعه در حوزه‌های فرهنگی، خدماتی و محرومیت‌زدایی، فعالیت‌هایی را به نیت واقفینی که اموالی را در اختیار این نهاد قرار داده‌اند، عهده‌دار فعالیت‌های اقتصادی است که در این امور در قالب سازمان اقتصادی رضوی دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه سازمان اقتصادی رضوی از حوزه‌های مختلفی متشکل شده است، افزود: مجموعه‌های کشاورزی این سازمان، حدود 10 مزرعه بزرگ دارند که هر ساله نسبت به تولید محصولات متنوع و مختلف اقدام می‌کنند که میانگین تولید در حدود 95 درصد محصولات کشاورزی در این بخش‌ها از میانگین تولیدی در سطح کشور بالاتر است.
معاون امور مجامع و شركت‌های سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر آستان قدس رضوی در عرصه‌های دارویی و غذایی متمرکز شده است، خاطرنشان کرد: در این حوزه‌ها بیشترین ارتباط با مخاطبان وجود دارد و جزو محصولاتی به شمار می‌روند که مردم به آن‌ها احتیاج دارند.
وی ادامه داد: در زمینه دارویی نیز به دنبال بیماران خاص رفته‌ایم که این داروها پیش از این با مشکل تامین می‌شده است که بدین منظور تلاش شده تا با استفاده از منابع متعلق به امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) تهیه و عرضه شود.
برادران ورود موسسه کیفیت رضوی به مقوله نشان طیب در حوزه نان را قدم نخست در حوزه نشان طیب دانست و گفت: این امر به خاطر اعتقاد مردم نسبت به نان است که آن را مقدس و مایه برکت می‌دانند.
وی ادامه داد: این راه آغاز اقتصادی اسلامی در مقابل اقتصاد سوداگر است که همه چیز با سود می‌سنجد، لذا انتخاب کاری که با سفره مردم مرتبط است، نشان از نگاهی فرامادی همراه با رویکرد اقتصاد اسلامی است.
برادران با اشاره به برنامه‌های سازمان اقتصادی رضوی برای تدوین استانداردهای تشویقی بیان کرد: سعی شده در محصولات و خدمات شرکت‌های زیرمجموعه این سازمان، استانداردهایی بیش از استانداردهای اجباری در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: در همین راستا استانداردی با عنوان طیب تدوین شده است و این مهم عملی نمی‌شود، مگر این که جلسات متعددی برای آموزش، گفت و گو، تبیین آن و... در قالب مشارکتی مردمی و نه اجباری برگزار شود.
برادران، غیر اجباری و داوطلبانه بودن و نیز قرار گرفتن در حوزه دانشگاهی – اجرایی را از جمله ویژگی نشان و استاندارد طیب دانست و تصریح کرد: در نیل به این مهم باید از ظرفیت‌های نهادهای مختلفی همچون دانشگاه علوم پزشکی، وزارت بهداشت، صنف نانوایان و... استفاده کرد.
معاون امور مجامع و شركت‌های سازمان اقتصادی رضوی ادامه داد: کسانی که تمایل به همکاری در این طرح دارند، چه عضو آستان قدس رضوی باشند یا نباشند، اگر بپذیرند نیتی خیر و بدون نگاه سوداگرانه برای خدمت به مردم داشته باشند، می‌توانند در این طرح مشارکت کنند.
وی تاکید کرد: البته در مجموعه‌های مرتبط با آستان قدس رضوی، علاوه بر رعایت استاندارد محصولات، این استانداردها باید در حوزه مدیریتی نیز لحاظ شود.
برادران با اشاره به لزوم انظباط مالی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی موضوع شفافیت مالی را داوطلبانه از بخش‌های زیرمجموعه خود آغاز کرده که بدین منظور گزارشات مالی و تمامی اطلاعات مربوط به شرکت‌ها در سایت به نشانی https://shafaf.reo.ir/ در معرض دید عموم قرار گذاشته شده است.

 
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید