ویژه برنامه «خورشید سامرا» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۳:۰۴
در روز شهادت امام حسن عسکری(ع) ویژه برنامه «خورشید سامرا» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با سالروز شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) ویژه برنامه «خورشید سامرا» با حضور جمع کثیری از بانوان زائر و مجاور در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد.
در این مراسم که از ساعت 9:30 با تلاوت آیاتی از کلام ‌الله مجید آغاز شد، فاطمه اسماعیلی جامی کارشناس دینی و سخنران حرم مطهر رضوی به تبیین سبک و سیره زندگی امام حسن عسکری(ع) پرداخت و گفت: یکی از مهمترین شاخصه سبک زندگی این امام همام عبادت بسیار و توجه به خواندن نماز اول وقت بود.
وی تصریح کرد: آن حضرت شیعیان خود را نیز به خواندن نماز اول وقت سفارش می‌کردند. ما هم به عنوان شیعیان و دوست‌دارن آن حضرت باید به خواندن سر وقت اهمیت بدهیم تا فرزندان‌مان هم از ما یاد بگیرند.
اسماعیلی با بیان اینکه ائمه معصومین(ع) انسان‌هایی کامل و سرچشمه کمالات هستند، اظهار کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های امام حسن عسکری(ع) که در سبک زندگی ایشان به وضوح مشاهده می‌شود، اخلاق و رفتار خوب آن حضرت است به طوری که حتی دشمنان ایشان نیز تحت تاثیر این رفتار قرار می‌گرفتند.
وی گره‌گشایی از کار مردم و کمک به آنها را از دیگر ویژگی‌های امام یازدهم معرفی و ابراز کرد: ایشان در حدیثی نورانی شیعیان خود را به رعایت تقوای الهی و همچنین گره‌گشایی از کار مردم سفارش کرده‌اند.
گفتنی است؛ اجرای تواشیح توسط گروه جمع‌خوانی «آوای ظهور»، اجرای مراسم نوحه‌خوانی و مرثیه سرایی توسط ذاکران و مرثیه‌سرایان اهل‌بیت(ع)، برگزاری مسابقه فرهنگی-قرآنی و تقدیر از برگزیدگان و قرائت زیارت پرفیض امین‌الله از دیگر برنامه‌های ااین مراسم بود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود