مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی:

هشتمین دوره طرح ملی تلاوت «شباب الرضا(ع)» برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۷:۲۵
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی گفت: هشتمین دوره طرح ملی تلاوت «شباب الرضا(ع)» در 27 استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سید مسعود میریان مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز اظهار کرد: هشتمین دوره طرح ملی تلاوت و شباب الرضا(ع) با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 27 استان کشور برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: این دوره از طرح ملی تلاوت «شباب الرضا(ع)» ویژه پسران ۸ تا ۱۴ سال و برای نخستین بار ویژه دختران ۱۰ تا ۱۵ سال برگزار می شود. دفاتر نمایندگی‌های آستان قدس رضوی در استان‌های مختلف به همراه کارشناسان قرآن ادارات ارشاد استان‌ها، مؤسسات دارای شرایط را انتخاب و اجرای طرح را نظارت می‌کنند.
میریان خاطرنشان کرد: ثبت‌نام، تبلیغات و سایر اقدامات مورد نیاز توسط ستادهای استانی متشکل از نماینده آستان قدس و نماینده وزارت ارشاد اجرایی خواهد شد.
وی افزود: تربیت چهره‌های برجسته به‌عنوان قراء تراز اول کشور و جهان اسلام، اعزام نخبگان قرآنی برای حضور در برنامه‌های تبلیغی قرآن محور در سطح کشور و بین‌الملل، دریافت گواهی‌نامه پایان دوره آموزشی از آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله امتیازات حضور در این طرح است.
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی بیان کرد: با توجه به اینکه ثبت‌نام این طرح تا انتهای آذر ماه ادامه خواهد داشت، پس از پایان نام‌نویسی امسال برای اولین بار دوره‌ای به‌عنوان دوره پیش‌نیاز برای ثبت‌نام کنندگان برگزار می‌کنیم که در آن طی ۱۰ جلسه اصول تلاوت تقلیدی و شیوه حفظ کردن را قرآن آموزان می‌آموزند.
وی با بیان اینکه طرح ملی تلاوت شباب الرضا(ع) به کشف استعدادهای قرآنی نوجوانان می‌پردازد، افزود: به ‌منظور ایجاد فضای مناسب برای آموزش و یادگیری نوجوانان، دو جلسه آموزشی برای خانواده‌ها با عناوین معرفی طرح و استعدادها، چگونگی ایجاد فضا و امکانات، ارتباط استاد شاگردی، لزوم تقلید و ... برگزار می‌شود.
شایان ‌ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت طرح ملی تلاوت www.melitelavat.ir مراجعه کنند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید