برداشت 100 تن پسته‌ تر از باغات موسسه کشاورزی موقوفات سمنان

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۴
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از برداشت 110 تن پسته تر از باغات این موسسه خبر داد.

رضا حقدادی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مقدار پسته تر از سطح حدود 80 هکتار باغات بارده برداشت شده است.
وی ادامه داد: موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان حدود 187 هکتار باغ پسته در روستاهای برم و حسن آبادو دارد که از این مساحت، حدود 80 هکتار بارده و مابقی غیر بارده است.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان افزود: حدود 30 هکتار از مجموع باغات این موسسه در سال 1395 کشت شده است و مابقی در باردهی نوبرانه خود قرار دارند.
وی میزان برداشت پسته تولید شده در این موسسه طی سال گذشته را حدود 70 تن پسته تر عنوان کرد.
حقدادی درباره اقدامات صورت گرفته توسط موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان به منظور افزایش میزان تولید طی سال جاری گفت: عاملیت در تولید یکی از فرایندهای مدیریتی برای کاهش تصدی‌گری و افزایش بهره‌وری در این موسسه است که از نیمه دوم سال 1396 آغاز شده است.
وی ادامه داد: این روش مدیریتی، سبب افزایش بهره‌وری از نهاده‌های تولید شده است.
حقدادی با اشاره به گستره فروش و عرضه پسته تولیدی این موسسه خاطرنشان کرد: این محصول از طریق مزایده به فروش می‌رسد.
وی اضافه کرد: برداشت پسته از باغات موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان از شهریور ماه آغاز شد و تا مهر ماه به طول انجامید.
حقدادی درباره روش آبیاری این باغات تصریح کرد: باغ پسته واقع در روستای حسن آباد و به مساحت حدود 52 هکتار مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار قطره‌ای است.
وی ادامه داد: همچنین باغات این موسسه در روستای برم در حال حاضر فاقد سیستم آبیاری بوده و به صورت غرقابی آبیاری می‌شود .
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان، صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش راندمان و کارایی آب، کاهش رشد علف‌های هرز، افزایش عملکرد محصول، کاهش هزینه‌های کارگری و... را بخش کوچکی از مزیت‌های سامانه‌های نوین آبیاری عنوان کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید