معاون فنی و اجرایی موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی:

تولید شیر امگا 3 در دستور کار موسسه دامپروری صنعتی رضوی قرار دارد

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۵:۴۱
معاون فنی و اجرایی موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی گفت: تولید شیر امگا 3 در دستور کار این موسسه قرار دارد.

محمد تقوی در گفت و گو با آستان نیوز، با اشاره به برنامه‌های موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی در خصوص تولید محصولات جدید و نوآوری در این عرصه بیان کرد: این موسسه علاوه بر تولید شیر مخصوص تولید شیر خشک نوزاد (IMFgrade) که به عنوان بالاترین کیفیت شیر از نظر بهداشت و سلامت شناخته می‌شود، تولید شیر امگا 3 را نیز در دستور کار خود دارد.
وی ادامه داد: تولید گوشت با کیفیت بالا و نیز فرآورده‌های ژنتیکی با بهره‌گیری از تکنیک‌های تلاقی نژادی، بخشی دیگر از برنامه‌های موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی به شمار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون فنی و اجرایی موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی درباره استراتژی و رویکرد این مجموعه در خصوص رونق تولید تصریح کرد: این موسسه بر آن است تا تا با شناسایی ظرفیت‌های داخلی، حتی‌الامکان وابستگی به محصولات خارجی را کاهش دهد.
وی اضافه کرد: موسسه همچنین در تلاش است تا با بهبود کمی و کیفی محصولات تولیدی نظیر شیر، گوشت، دام مولد و... توان رقابتی خود را در بازار صادراتی حفظ کرده و حتی ارتقاء دهد.
تقوی در پاسخ به این سوال که موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی چقدر توانسته است محصولات خود را متناسب با تقاضای بازار تولید و عرضه کند؟ گفت: از آنجا که هر سیستم تولیدی بر مبنای عرضه و تقاضا ادامه کار خواهد داشت، لذا این موسسه همواره بر آن بوده است تا با تولید شیر و گوشت با کیفیتی خاص، علاوه بر پاسخ به نیاز بخشی از بازار، از رقابت با سایر تولید‌کنندگان بخش خصوصی نیز اجتناب کند و صرفا ارائه محصول با بهترین کیفیت را مد نظر قرار دهد.
وی درباره لزوم ترویج فرهنگ حمایت از تولید داخل و همکاری نهادهای مختلف بیان کرد: ترویج فرهنگ حمایت از تولید داخلی بیش از همه نیازمند حضور موثر بخش رسانه‌ای کشور همچون صدا و سیما و روزنامه‌ها است.
معاون فنی و اجرایی موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی ادامه داد: علاوه بر این، بخش‌های مختلف دولت با تسریع و تسهیل صدور مجوزات تولید و صادرات کالا در زمینه رفع موانع تولیدی نقش مهمی دارند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید