به مناسبت هفته وحدت صورت می‌گیرد؛

اجرای سرود آکاپلای «رحمت للعالمین» در مراسم نماز جمعه 35 شهر کشور

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۰۹
مسئول واحد آوای رضوان از اجرای سرود آکاپلای «رحمت للعالمین» به مناسبت هفته وحدت در مراسم نماز جمعه 35 شهر کشور خبر داد.

سید مجتبی ذبیحی در گفت‌وگو با آستان نیوز ابراز کرد: سرود رحمت للعالمین با هدف گرامیداشت سال‌روز ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و میلاد فرخنده امام جعفر صادق(ع) توسط گروه‌های همکار با واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مراسم نماز جمعه تهران و 34 شهر دیگر کشور اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: این سرود در مراسم نماز جمعه شهرهای مشهد، چناران، سبزوار، فریمان، بندرعباس، میناب، تهران، کرج، یزد، اردکان، میبد، بیرجند، فردوس، بشرویه، اصفهان، خمینی‌شهر، قم، اهواز، درفول، آبادان، بوشهر، برازجان، بندر دیر، شهرکرد، گراش، لارستان، جیرفت، رشت، سمنان، زنجان، همدان، ایلام، خرم‌آباد، قزوین و الوند طنین‌انداز می‌شود.
ذبیحی گفت: سرود آکاپلای رحمت للعالمین توسط گروه آوای رضوان دوشنبه20 آبان سال جاری در دفتر آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس نیز اجرا شد و مورد توجه قرار گرفت.
مسئول واحد آوای رضوان افزود: این واحد به مناسبت‌های مختلف سرودی را به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) تهیه می‌کند. این سرود پس از تأیید و هماهنگی با ستاد اقامه نماز جمعه‌ کشور در اختیار گروه‌های سرود همکار با آوای رضوان در سراسر ایران اسلامی قرار می‌گیرد تا در مراسم نماز جمعه اجرا شود.
وی با تأکید بر اینکه سرود رحمت للعالمین به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید شده است، بیان کرد: شعر این سرود توسط محمدجواد الهی‌پور سروده شده و ملودی آن را نیز احسان جوادی تنظیم کرده است.
ذبیحی اضافه کرد: در بخشی از این سرود آمده است، «شب تاریکی و جهالت... تو که می‌آمدی سحر شد... نور بیداری و عدالت... به حضور تو جلوه‌گر شد... هم پدر هم پناه امت... راه پاک تو راه امت... شهر علم خدای رحمان... مهر تو تکیه‌گاه امت... محمد نام تو رحمت... مهر تو رنگی به دنیا زد... مبارک بر همه عالم... رحمت للعالمین آمد... اشداء علی الکفار... رُحماء بینهم احمد».
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان با تولید سرودهایی با مضامین ملی و مذهبی و بهره‌گیری از موسیقی آکاپلا و اجرای این آثار توسط گروه‌های سرود نوجوان و جوان در معابر پر تردد شهری و مراسم مختلف توانسته حال و هوای معنوی خاصی را در مناسبت‌های مختلف به دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی منتقل کند. برخی از این آثار در قالب نماهنگ یا تولیدات صوتی ضبط و پخش می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید