هم‌زمان با ایام میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)؛

اردوی طرح «هم‌سایه» نومزدوجین در حرم رضوی برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۷
سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی گفت: هم‌زمان با ایام میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) اردوی طرح «هم‌سایه» ویژه زوجین جوان به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

 به گزارش آستان نیوز، فاطمه دژبرد؛ سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح آموزشی فرهنگی «هم‌سایه» از سری برنامه‌های طرح بزرگ «زندگی به سبک رضوی» است که به صورت رایگان و با رویکرد افزایش صیانت و اعتلای کارکرد خانواده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آستان قدس رضوی برای زائرین و مجاورین به‌ ویژه زوج‌های جوان، از سوی مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی اجرا می‌شود.
وی افزود: نخستین اردوی طرح «هم‌سایه» در سال 98 هم‌زمان با هفته وحدت و ایام میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) با حضور 132 زوج از استان‌های البرز، قم، بوشهر و خراسان جنوبی از عصر روز چهارشنبه 22 آبان‌ ماه آغاز شده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
دژبرد خاطر نشان کرد: نومزدوجین  شرکت‌کننده در طرح هم‌سایه به مدت‌ 3 روز در محل زائر شهر رضوی اسکان یافته‌اند و در طول اقامتشان در این مکان از دوره‌های آموزشی فرهنگی مهارت‌های زندگی و خانواده، روانشناسی زن و مرد و خانواده رضوی، برنامه معنوی شمیم رضوان، حکایت آفتاب، حرم‌گردی شامل بازدید از موزه مرکزی و گنجینه قرآن و نفایس حرم مطهر رضوی و حضور در دوره‌های آموزشی پایگاه آداب زیارت که با هماهنگی اداره انتظامات و اداره تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی طراحی شده بهره‌مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته هزار و 500 زوج در برنامه طرح هم‌سایه شرکت کرده و از ویژه برنامه‌های این طرح بهره‌مند شدند، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری طرح هم‌سایه پذیرای 3 هزار زوج خواهد بود.
دژبرد به برنامه‌های پایانی اردوی سه روزه طرح «هم‌سایه» اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه جشن ازدواج زوجین شرکت‌کننده در این طرح هم‌زمان با سالروز میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد و زوجین پس از زیارت بارگاه منور رضوی میهمان خان پربرکت رضوی می‌شوند.
وی افزود: این زوج‌ها پس از اردو و بازگشت به استان‌های خود طی سه سال از خدمات پشتیبانی، مشاوره‌ای و آموزشی مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی بهره‌مند خواهند شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید