همایش وحدت علمای اهل تسنن و تشیع بجنورد برگزار شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۳:۱۴
همزمان با ایام ولادت فرخنده پیامبر رحمت (ص) و هفته وحدت، همایشی با حضور علمای اهل تسنن و تشیع با مشارکت خادمیاران شیعه و سنی امام رضا(ع) در مسجد ابوحنیفه اهل سنت بجنورد برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز از بجنورد، در این همایش که با حضور جمعی از علمای دو مذهب اسلامی و دیگر اقشار مردم برگزار شد امام جمعه سابق نیشابور در سخنانی گفت: کعبه، حرم امن و به مثابه سازمان ملل متحد جهان اسلام است و هر که در آن وارد شد باید در امنیت باشد.
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل مقری موذن اظهار داشت: کعبه حرم امن الهی است اما چرا مردم یمن حق ندارند به این مکان مقدس راه پیدا کنند؟ حال آنکه اگر به حکم خدا، کعبه سرزمین امن است، باید همه مسلمانان جهان از جمله مردم یمن بتوانند در آن با کمال امنیت مناسک عبادی خود را انجام دهند.
وی گفت: امام حسین(ع) برای در امان ماندن از شر دشمنان، به کعبه آمد اما حرم را ناامن کردند و آن امام همام، آن مکان را ترک کرد، امروز هم یکی از خیانت ها به جهان اسلام همین توطئه است.
حجت الاسلام والمسلمین مقری موذن افزود: رسول خدا(ص) بزرگ ترین معیار و مقیاس وحدت است و قرآن می فرماید که باید از پیامبر(ص) اطاعت کنیم زیرا اطاعت از او، اطاعت از خداوند است.
وی گفت: قرآن می فرماید که یکی از توطئه های دشمن این بود که به هر وسیله مردم را از اطراف پیامبر دور کنند، اما به فرموده این کتاب آسمانی، این امر به موفقیت نمی رسد.
امام جمعه سابق نیشابور تاکید کرد: وحدت شیعه و سنی، تاکتیک نیست، حرف امروز و فردا نیست بلکه یک حکم و تکلیف الهی و قرآنی است.
شایان ذکر است، نخستین کانون خادمیاری رضوی برادران اهل سنت استان خراسان شمالی چندی پیش در مسجد ابوحنیفه بجنورد فعالیت خود را برای خدمت رسانی به محرومین ذیل پرچم مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) آغاز کرده است.

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/gtqd779r0cegg6bu24mm4zgrrrso4zym.jpg

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/1chip4ayuhziueiuew0vqffo4bdqpq43.jpg

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/5p38gnit4m9ejse4sfmlh3l7nja6x21i.jpg

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید