تولیت آستان قدس رضوی در مراسم عمامه گذاری طلاب:

طلبگی شغل نیست، یک وظیفه و رسالت دینی است

۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۶:۱۷
تولیت آستان قدس رضوی گفت: طلبگی شغل نیست یک وظیفه و رسالت دینی است، رسالت طلبه و روحانی تبلیغ و ابلاغ آموزه‌های دینی است.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در مراسم عمامه گذاری طلاب که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، طلبگی را یک مسئولیت و رسالت دینی خواند و ابراز کرد: طلبگی شغل نیست یک وظیفه و رسالت دینی است، رسالت طلبه و روحانی تبلیغ و ابلاغ آموزه‌های دینی است.
وی طلبگی را سربازی امام زمان(عج) خواند و تصریح کرد: سربازی امام زمان(عج) شرایطی دارد، باید واجد شرایطش باشیم تا امام زمان(عج) ما را به عنوان یک سرباز کوچک بپذیرند، اگر عنایت امام زمان(عج) نباشد نمی‌توان خادم دین بود.
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه طلبه باید ارتباط معنوی‌اش را با حضرت ولی عصر(عج) به صورت مستمر حفظ کند، تصریح کرد: بدون عنایت حضرت امام زمان(عج) هرچقدر هم طلبه تلاش کند به جایی نمی‌رسد، وادی طلبگی و سربازی امام زمان(عج) صاحب دارد، اگر انسان می‌خواهد در این وادی پا بگذارد و از برکات این وادی نورانی بهره‌مند شود، باید اجازه صاحب و اذن صاحبش را داشته باشد.
وی در ادامه با ذکر این نکته که طلبه و روحانی در موضع‌گیری‌ها و تصمیمات تنها باید وظیفه دینی خود را مدنظر داشته باشد، ابراز کرد: ما باید در هر لحظه ببینیم وظیفه‌ دینی ما به عنوان یک روحانی و طلبه چیست و تنها همان فعلی را که خداوند از ما انتظار دارد، انجام دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در بخش پایانی سخنان خود، ابراز کرد: در تاریخ که نگاه می‌کنیم زندگی بزرگان و علمای دین همواره با سختی‌هایی رو به رو بوده است، آن چه را که در رهگذر زندگی طلبگی از دست می‌دهید، خداوند جبران خواهد کرد.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید