حضور شرکت داروسازی ثامن در نمایشگاه کنگره «بیماری‌های تنفسی کودکان» در گرگان

۱۳۹۸/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۵
شرکت داروسازی ثامن در نمایشگاه جانبی سومین کنگره سراسری «بیماری‌های تنفسی کودکان» در گرگان شرکت کرد.

به گزارش آستان نیوز، غرفه شرکت داروسازی ثامن وابسته به هلدینگ سلامت و داروی سازمان اقتصادی رضوی با هدف معرفی منتخبی از فعالیت‌های پژوهشی و دستآوردهای دارویی به ‌ویژه اقدامات این شرکت در حوزه سبد دارویی بیماران CF (Cystic Fibrosis) و تعامل با متخصصان کشور صبح امروز در حاشیه سومین کنگره سراسری بیماری‌های تنفسی کودکان در گرگان برپا شد.  
این شرکت نخستین شرکت داروسازی کشور است که سبد دارویی بیمارانCF  را در دستور کار حوزه پژوهش و چرخه تولید خود قرار داده و توانسته به پشتوانه تلاش نیروهای متخصص خود داروی «سدیم کلراید استنشاقی 7%» با نام تجاری «ثاموسالین» را به عنوان اولین داروی این سبد دارویی تولید کند. این محصول دارویی در شهریورماه سال جاری در شرکت داروسازی ثامن رونمایی شد.
ثاموسالین برای بهبود عملکرد ریوی از طریق هیدراته کردن و تسهیل خروج ترشحات استفاده می‌شود و ویژگی‌های آن شامل تک دوز بودن در مقایسه با سدیم کلراید 5%، کاهش احتمال ابتلا به عفونت‌های ریوی، مقرون به صرفه بودن و استفاده راحت‌تر در مقایسه با سدیم کلراید 5% و استریلیتی بالاتر در مقایسه با سدیم کلراید 5% در هنگام مصرف است.
سومین کنگره سراسری بیماری‌های تنفسی کودکان به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان، انجمن علمی ریه کودکان ایران، انجمن متخصصان ریه ایران با حمایت شرکت‌هایی مانند شرکت داروسازی ثامن در حال برگزاری است.  
آسم در کودکان، عفونت‌های ریوی، مراقبت‌های بخش ویژه، بیماری‌های کیستیک ریه، سیستیک فیبروزیس و برونشکتازی در کودکان و بالغین، برخورد با سرفه حاد و مزمن، آسپیراسیون جسم خارجی، سونوگرافی و برونکوسکوپی در بیماری‌های ریوی کودکان، برخی از محورهای موضوعی این کنگره است.
یادآور می‌شود، غرفه شرکت داروسازی ثامن در روزهای 30 آبان و یکم آذر 1398 در حاشیه سومین کنگره سراسری بیماری‌های تنفسی کودکان در مجموعه آموزش عالی فلسفی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گرگان برپا خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید