با حضور مسئولان استانی و مدیران سازمان اقتصادی رضوی؛

تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شرکت قند تربت حیدریه به بهره برداری رسید

۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۶:۵۳
تصفیه خانه فاضلاب صنعتی کارخانه و ساختمان فنی - اداری شرکت سهامی قند تربت حیدریه با حضور مسئولان استانی و مدیران سازمان اقتصادی رضوی به بهره برداری رسید.

محمود انتظاری؛ مدیرعامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: هدف اصلی از ایجاد تصفیه خانه فاضلاب صنعتی، بهینه سازی، مدیریت مصرف آب و حذف آلاینده های زیست محیطی در کارخانه قند تربت حیدریه بوده است.
وی ادامه داد: دلایل مختلف که مهم ترین آن تغییر اقلیم و بروز خشکسالی در چند سال گذشته بوده و از طرفی نیاز مبرم به آب در فصل تولید کارخانه که همزمان با فصل آبیاری کشت زعفران به عنوان کشت نخست منطقه به شمار می رود، باعث می شد که کارخانه برای تأمین آب، به سمت استفاده از آب شرب شهری برود که بنا بر وظیفه اجتماعی و شرعی، این شرکت حفظ و صیانت از آب را به عنوان دغدغه اصلی خود قرار داد و تصمیم به ایجاد تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و بازچرخانی و استفاده مجدد از پسآب تصفیه شده گرفته شد.
وی افزود: پروژه تکمیل و ساختمان مذکور به نام تنها شهید کارخانه یعنی شهید محمد حسن یعقوبی برای انجام امور جاری مورد بهره برداری قرار گرفت.
انتظاری درباره اقدامات صورت گرفته در پروژه تصفیه خانه فاضلاب صنعتی کارخانه خاطرنشان کرد: ایجاد استخر ترسیب یک برای جداسازی گل و لای ناشی از شستشوی چغندر و جلوگیری از ورود مواد جامد به سیستم تصفیه خانه فاضلاب از جمله این موارد به شمار می رود.
مدیرعامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه ادامه داد: همچنین عملیات لوله کشی و نصب دیفیوزر در هر 4 استخر هوادهی به منظور تأمین اکسیژن مورد نیاز میکرواورگانیسم های هوازی انجام شد.
انتظاری، از ساخت و نصب آشغال گیر در ورودی ترسیب یک برای جلوگیری از نرمه و برگ چغندر به ترسیب یک و جلوگیری از ایجاد بوی ناشی از تخمیر این مواد به عنوان بخشی دیگر از اقدامات صورت گرفته در این پروژه یاد کرد.
وی ادامه داد: ضمن اینکه پوشش سقف سلول های بیهوازی، لوله کشی گسترده در کف بیهوازی ها و استفاده از پکینگ مدیا برای افزایش بستر لجن بیهوازی صورت گرفت.
انتظاری افزود: اصلاح ته نشینی های مختلف، کلرزنی نهایی با استفاده از استخرهای بلا استفاده موجود و در نهایت کسب نتیجه استاندارد محیط زیست، سایر اقدامات انجام شده در ساخت و تکمیل تصفیه خانه فاضلاب صنعتی کارخانه شرکت قند تربت حیدریه قالب را به خود اختصاص می دهد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید