تشرف 470 نفر از زائران زیارت اولی کشور آذربایجان به حرم مطهر رضوی

۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۲:۱۹
470 نفر از زائران زیارت اولی کشور آذربایجان برای زیارت مرقد مطهر حضرت رضا(ع) به حرم مطهر رضوی مشرف و از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی که به همت مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برای آنان برگزار شد، بهره‌مند شدند.

به گزارش آستان نیوز، البروس حسین اف مسئول این کاروان در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: کاروان 980 نفره از شهر باکو کشور آذربایجان برای زیارت حضرت رضا(ع) به مشهد مقدس مشرف شده‌اند که از این تعداد بیش از 470 نفر زائر اولی هستند.
وی گفت: بسیاری از این زائران با توجه به شرایط مالی و محدودیت‌هایی که دولت برای آن‌ها ایجاد کرده است مشکلات را به جان می‌خرند و با عشق قدم در این سفر می‌گذارند و بعد از بازگشت سبک زندگی آن‌ها عوض می‌شود و دیدی متفاوتی نسبت به حضرت رضا(ع) پیدا می‌کنند.
حسین اف افزود: شیعیان آذربایجان از ارادتمندان حضرت رضا(ع) هستند و بسیاری از آنان تمام داشته‌های خود را وقف این حضرت می‌کنند، چون معجزات و کرامات و عنایات بسیاری از حضرت مشاهده کرده‌اند و امام رضا(ع) با محبت ویژه‌شان بر دل‌های آن‌ها اثر می‌گذارند.
مسئول کاروان زائران کشور آذربایجان تأکید کرد: هر چه ارتباط قلبى با ائمه اطهار(ع) بیشتر باشد، تبعیت، همراهى و همدلى هم بیشتر خواهد شد و بدون شک این رابطه، یک طرفه نخواهد بود و عنایت‌های آنان نیز شامل حال ما خواهد ‌شد.
وی ادامه داد: سفر ما صرفا زیارتی است و از زمانی که به مشهد وارد می‌شویم تلاش داریم تا تمام اماکن زیارتی چه در شهر مشهد و چه در شهرهایی که در مسیر سفر هستند را زیارت کنیم و این باعث افتخار ماست.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید