کشت گندم در 135 هکتار از اراضی سازمان کشاورزی و موقوفات چناران

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۵۲
مدیر عامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از کشت گندم در 135 هکتار از اراضی این سازمان در سال زراعی 99 – 98 خبر داد.

غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: سازمان کشاورزی و موقوفات چناران از ارقام میهن، پیشتاز، اروم و گاسکوژن برای کشت گندم بهره گرفته است که ارقام مذکور علاوه بر پتانسیل تولید بالا از لحاظ تاریخ کشت، در کشت‌های تاخیری نیز استفاده می‌شود.
وی رویکرد این سازمان از کشت گندم را تلاش در راستای خودکفایی گندم کشور عنوان کرد و افزود: این مجموعه در تلاش است نقشی هر چند ناچیز در تحقق این مهم داشته باشد.
مدیر عامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی با اشاره به قیمت خرید تضمینی گندم گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی و از طرفی بالا بودن نرخ خدمات زراعی و مکانیزاسیون، نرخ تضمینی خرید تکافوی هزینه‌های کشاورز را نمی‌کند.
باقرزاده با اشاره به روش کشت این محصول بیان کرد: کشت گندم در مزارع سازمان کشاورزی و موقوفات چناران با استفاده از دستگاه بذر کار خطی انجام شده است.
وی ادامه داد: آبیاری این مزارع نیز به روش غرقابی صورت گرفته است.
باقرزاده، گستره فروش گندم تولیدی این مجموعه در سال 1398 را کارخانه آرد قدس رضوی به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه سازمان اقتصادی رضوی عنوان کرد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود