معاملات آنلاین؛ بستری برای تسریع در بهره‌مندی از خدمات کارگزاری رضوی

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۵۹
مدیر عامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی گفت: معاملات آنلاین بستری برای تسریع در بهره‌مندی مشتریان از خدمات این کارگزاری است.

یوسف پاشانژاد در گفت و گو با آستان نیوز با اشاره به لزوم توسعه معاملات آنلاین در عصر حاضر و نقش آن در تسریع عملیات سرمایه‌گذاری بیان کرد: توسعه بازار سرمایه و گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری در بازار و همچنین رکود در بازارهای موازی باعث شده بر تعداد سرمایه‌گذاران در این بازار به یکباره افزوده شود به گونه‌ای که امکانات شرکت‌های کارگزاری چه به لحاظ فیزیکی و به چه به لحاظ انسانی ظرفیت پذیریش این تعداد مشتری را به صورت فیزیکی ندارد.
وی ادامه داد: لذا با توسعه معاملات برخط مراجعه حضوری مشتریان به کارگزاری کم شده و به تبع آن هزینه‌های کارگزاری کاهش می‌یابد.
مدیر عامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی با بیان این که سامانه معاملات آنلاین باعث می‌شود دخالت نیروی انسانی در معاملات در سفارشات مشتریان به شدت کاهش یابد، افزود: این امر کاهش ریسک عملیات کارگزاری را در پی دارد.
وی افزود: در نقطه مقابل، مشتریان نیز می‌توانند با استفاده از سامانه معاملات بر خط بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرف وقت و انرژی، از خدمات کارگزاری در سریع‌ترین زمان ممکن بهره‌مند شوند.
پاشانژاد درباره مزیت‌های این سامانه تصریح کرد: امکان مدیریت سفارش ثبت شده توسط مشتری، صرفه‌جویی در زمان به دلیل عدم نیاز به مراجعه حضوری مشتری برای انجام معامله و نیز کاهش احتمال اشتباه به دلیل عدم دخالت نیروی انسانی در ورود سفارش از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: همچنین می‌توان مزیت‌هایی نظیر کاهش فاصله زمانی بین تصمیم‌گیری سرمایه‌گذار و انجام معامله و کاهش نیاز کارگزاری‌ها به نیروی انسانی و امکانات فیزیکی را نام برد.
پاشانژاد با اشاره به برنامه‌های در دستور کار شرکت کارگزاری رضوی در این حوزه تا پایان سال جاری خاطرنشان کرد: با توجه به مزایای این سامانه در حوزه معاملات آنلاین، این شرکت در سال‌های اخیر مهم‌ترین اولویت خود را گسترش معاملات در این حوزه قرار داده که نتیجه آن رشد چندین برابری در این نوع معاملات بوده است.
مدیر عامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی ادامه داد: افزایش تعداد کارکنان واحد آنلاین و همچنین ارتقاء سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در این واحد از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت کارگزاری رضوی به شمار می‌رود که این روند طی ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود