255 طلبه غیرایرانی، برای اولین بار به بارگاه نورانی امام رضا(ع) مشرف شدند

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۱
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم گفت: 255 طلبه غیرایرانی، برای اولین بار به بارگاه نورانی امام رضا علیه‌السلام مشرف شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر تکیه‌ای، در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در قم گفت: 255 نفر از طلاب غیرایرانی حوزه‌های علمیه در قالب کاروان زیارت‌اولی به شوق زیارت بارگاه نورانی امام هشتم علیه‌السلام، عازم مشهدالرضا شدند.
وی افزود: زائران این کاروان را طلاب غیرایرانی تشکیل می‌دهند که برای یادگیری تعالیم ناب دین مقدس اسلام راهی شهر مقدس قم شده‌اند. آن‌ها پس از طی مراحل مختلف علمی و موفقیت در آزمون‌های مختلف علمی، به منظور تبلیغ مذهب حقه شیعه به کشورهایشان باز می‌گردند.
مدیر دفتر آستان قدس رضوی در استان قم اظهار کرد: با توجه به اهمیت و نقش بسزای این سفر در تعمیق مفاهیم ناب شیعه برای زائران غیرایرانی، اعزام این کاروان به صورت خانوادگی تدارک شده است.
وی تاکید کرد: شناسایی و معرفی این زائران از سوی جامعه‌ المصطفی‌العالمیه صورت گرفت و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نیز هماهنگی‌های اجرایی آن ‌را انجام می‌دهد.
تکیه‌ای تاکید کرد: زائران این کاروان که توسط خادمیاران رضوی بدرقه شدند، از برنامه‌های مختلف فرهنگی که در مشهد مقدس برای آن‌ها برنامه‌ریزی شده است، بهره‌مند خواهند شد، شرکت در ضیافت مهمانسرای حضرت رضا(ع) نیز از دیگر برنامه‌های این کاروان است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود