به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام رضا(ع)

ویژه برنامه بزرگداشت هفته بسیج در دانشگاه امام رضا(ع) برگزار شد

۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۶
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام رضا(ع) ویژه برنامه بزرگداشت هفته بسیج و گرامیداشت خانواده شهدا برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، مرتضی سلطانی مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی خراسان رضوی در این ویژه برنامه که با حضور جمعی از بسیجیان ، مسئولان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) و خانواده معظم شهدای مدافع حرم در سالن همایش های این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: ما از ابتدای تاریخ تا امروز سه حکومت اسلامی را تجربه کردهایم؛ نخست دوران پیامبر(ص)، دوم حکومت امیرالمومنین علی(ع) و سومین تجربه، دوران حکومت جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: سه دلیل وجود داشت که حکومت امیر المومنین(ع) تبدیل به حکومت جهانی نشد نخستین دلیل این است که در دوران حکومت امام علی (ع) یک عده خواص دچار استحاله فکری و فرهنگی شدند و به اندازه ای درگیر اشرافیت بودند که شعارهای انقلاب را فراموش کردند؛ دلیل دوم این بود که برخی از خواص نیز در مقابل حکومت اسلامی ایستادند و امام علی(ع) با این عده می جنگیدند.
این مقام مسئول دلیل دیگر جهانی نشدن حکومت حضرت علی(ع) را تاثیر پذیری مردم از خواص دانست و گفت: مردم نقش مهمی در تحقق حکومت اسلامی دارند و برای افزایش فهم و بصیرت مردم بود که حضرت علی(ع) خانه نشین شدند و حضرت فاطمه زهرا(س)به شهادت رسیدند. امیرالمومنین (ع) برای جهل زدایی هزینه زیادی پرداخت کردند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با صراحت در مقابل دشمنانانی که همواره می گویند انقلاب، چهل سالگی خود را نمی بیند و کارش تمام است؛ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مطرح کرده و از تمدن نوین اسلامی سخن گفتند.
مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دشمنان تا کنون با فتنهها، دسیسهها و تحریم های زیادی سعی داشتند به انقلاب اسلامی ضربه وارد کنند اما مردم همواره در هر بحران و هر زمانی که با روحیه بسیجی وارد شدند و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بودند از همه بحران ها رد شدند.
سلطانی افزود: بسیجیان با روحیه انقلابی، نگاه و ظرفیت‌های درونی و همچنین با حد اقل امکانات و توکل به خدا پای کار هستند و توطئه ها را خنثی می کنند و همچنین در بحران های سیل و زلزله این روحیه بسیجی است که همواره در وسط میدان است.
بسیجی اثر گذار است نه اثر پذیر
وی ادامه داد: یک بسیجی واقعی اثر پذیر نیست بلکه همواره اثر گذار است. بسیجی بر دیگران اثر می گذارد و از کسی تاثیر نمی پذیرد.
این مقام مسئول با اشاره به نقش بی بدیل رهبری در خنثی کردن توطئه ها گفت: رهبری بر اساس حکمت سخن می گویند و سخنشان تاثیر گذار است.
گفتنی است: در پایان این مراسم از خانواده معظم شهدای مدافع حرم هادی ذوالفقاری، حسن قاسمی دانا و جواد کوهساری تقدیر و تجلیل شد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود