برداشت 32000 تن گوجه‌فرنگی از اراضی کشت ‌و صنعت مزرعه نمونه

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۶:۵۴
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از برداشت 32 هزار تن گوجه ‌فرنگی از اراضی این مجموعه خبر داد.

علی اورعی زارع در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: کشت و صنعت مزرعه نمونه در سال جاری 440 هکتار از اراضی خود را به کشت ارقام مختلفی همچون زمرد، ترکانو، وایکینگ، رفع، 08 EM، RFT و... اختصاص داد.
وی ادامه داد: این ارقام هیبرید بوده و از ویژگی‌هایی همچون راندمان مناسب تولید، سازگاری با شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه و... برخوردار هستند.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی با اشاره به کشت نشائی این محصول خاطرنشان کرد: پس از تولید نشاء‌ها در سینی‌های مخصوص در فضای گلخانه و رسیدن به حد نصاب رشد مورد نظر، نشاء‌های مذکور به زمین اصلی منتقل شدند.
وی ادامه داد: بخش بیشتر محصول گوجه‌فرنگی تولید شده در این مجموعه در راستای افزایش تعامل و همکاری با سایر شرکت‌های زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی، به شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی و بخشی نیز به سایر کارخانجات فرآوری مواد غذایی ارسال شده است.
اورعی زارع، دستیابی به عملکرد بالای 90 تن را از جمله موفقیت‌های کشت و صنعت مزرعه نمونه در خصوص محصول گوجه‌فرنگی عنوان کرد و افزود: برای این منظور استفاده از کودهای مناسب، کشت به موقع، عمیلات داشت مناسب و... نقش موثری داشته است.
وی تأکید کرد: کنترل آفات مزارع گوجه‌فرنگی به صورت بیولوژیک یکی از نقاط قوت در خور توجه این محصول در مقایسه با تولیدات سایر کشاورزان به حساب می‌آید.
اورعی زارع درباره مشکلات پیش روی گوجه‌کاران در سال جاری بیان کرد: از جمله مشکلات موجود در روند تولید این محصول می‌توان به مسائلی نظیر گرمای زیاد و تغییرات دما اشاره کرد.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی با اشاره به تجهیز این اراضی به سیستم آبیاری قطره‌ای نوار تیپ خاطر نشان کرد: این کشت و صنعت تلاش کرده در راستای بحران آب حاکم بر کشور و با توجه به هدررفت بالای آب در بخش کشاورزی، نسبت به تجهیز اراضی خود به سامانه‌های نوین آبیاری برای مدیریتی بهینه منابع آبی در اختیار خود اقدام کند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید