در طول یک سال گذشته صورت گرفت؛

بهره‌مندی ۵۰ هزار مخاطب از خدمات باغ اردوگاه خاتون

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۰۰
سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی گفت: در یک سال گذشته بیش از 50 هزار نفر از بانوان زائر و مجاور از خدمات باغ اردوگاه خاتون بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش آستان نیوز، فاطمه دژبرد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: باغ اردوگاه خاتون اولین مرکز تخصصی نوآوری‌های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی بانوان وابسته به مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی است که با محوریت نشاط‌آفرینی و امیدبخشی برای بانوان، تربیت‌محوری و رشد و اعتلای معرفتی، فرهنگی و مهارتی بانوان با تکیه بر مبانی دینی، تکمیل نقش مادری و همسری بانوان و آمیختگی فرهنگ و اقتصاد راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه از مساحت 114 هکتاری باغ امام رضا(ع) 18 هکتار آن در فاز اول به اردوگاه خاتون اختصاص داده شده است، تصریح کرد: در طول یک سال گذشته 50 هزار نفر از بانوان زائر و مجاور حرم مطهر رضوی از خدمات فرهنگی، اجتماعی و تربیتی این مجموعه استفاده کرده‌اند.
دژبرد با بیان اینکه از سوی مرکز تخصصی علمی نوآورانه باغ اردوگاه خاتون آستان قدس رضوی افراد کارآفرین با ایده‌های نو و خلاق شناسایی و در قالب فرصت‌های نمایشگاهی و گعده‌های تجربه‌نگاری معرفی می‌شوند، افزود: فعالیت‌های این مرکز به منظور سیاست‌گذاری حمایت و بسترسازی برای نقش‌آفرینی فرهنگی اجتماعی بانوان با رویکرد خلاقیت انجام می‌شود.
وی توسعه نوآوری در حوزه بانوان و تبدیل آن به کسب و کارهای خانواده محور، شناسایی بانوان توانمند، ایجاد بستر مناسب و حمایت از طرح‌های بانوان صاحب ایده و ایجاد فضای امن و مفرح برای بروز ایده‌های نو در حوزه‌های فرهنگی تربیتی و اجتماعی را از دیگر کاربردهای باغ اردوگاه خاتون برشمرد.
سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: مخاطبین این مجموعه فرهنگی بانوان دارای ایده‌های نو در موضوعات فرهنگی، تربیتی و اجتماعی، نوآور ان و کارآفرینان هستند.
وی افزود: افراد مراجعه کننده به این مرکز مخاطبان میهمان وابسته به ارگان‌ها و سازمان‌ها شامل گروه بانوان و دختران کودک و نوجوان و بانوان زائر یا مجاور شهر مشهد هستند که پس از درخواست استفاده از فضای نوآوری، خلق ایده، تفریحی، فرهنگی، آموزشی باغ اردوگاه و مرکز تخصصی نوآوری از خدمات این مجموعه بهره‌مند شده‌اند.
دژبرد گفت: مدارس، مهدکودک‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و ارگان‌های دولتی، مخاطبین خاص این اردوگاه هستند که در طول سال و مناسبت‌های مختلف به این مکان مراجعه و از خدمات و فضای این مجموعه استفاده کرده‌اند.
وی تالار نوآوری، تالار رضوانه، نمایشگاه خلاقیت و نوآوری، باغ‌راه‌های موضوعی، رواق‌های مهارت‌افزایی، سالن آمفی‌تئاتر و ایده‌پردازی، فضاهای ورزشی(زمین والیبال، فوتبال، بسکتبال و پیاده‌روی)، پاتوق کتاب و اندیشه، بازارچه فروش و کافی‌شاپ را از جمله امکانات و فضاهای باغ اردوگاه خاتون برشمرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید