بهره مندی 200 دانش‌آموز از کارگاه آموزشی كتابخانه مجتمع فرهنگي امام خميني(ره)

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۶:۲۶
کارگاه آموزشی «روش های استفاده از امکانات کتابخانه ای» برای بیش از 200 تن از دانش آموزان بازدیدکننده از کتابخانه مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، کتابخانه امام خمینی(ره) در جریان بازدید دانش‌آموزان از این مجموعه فرهنگی با برگزاری کارگاه آموزشی روش های استفاده از امکانات کتابخانه ای سعی داشته تا زمینه علاقه مندی دانش آموزان به فرهنگ مطالعه را فراهم کند.
معرفی بخش های مختلف کتابخانه، آشنایی با خدمات بخش مرجع و انواع كتب مرجع و روش استفاده از آن، نحوه جستجوي منابع در نرم افزار سيمرغ به صورت عملي بخشی از مباحث آموزشی این کارگاه بود. با توجه به وجود كتابخانه تخصصي كودك در مجموعه فرهنگی امام خمینی(ره) به منظور اطلاع‌رساني بيشتر به خانواده‌ها، بازدیدی از این بخش از کتابخانه نیز برای بازدید‌کنندگان فراهم شد.
آشنایی با بخش نشريات و مطبوعات و شرايط عضويت و ساعات كاري كتابخانه مجتمع فرهنگي امام خميني(ره) و كتابخانه تخصصي كودك و همچنين طرح‌هاي مختلف كتابخانه از جمله طرح ثامن، عضويت خانوادگي و سایر طرح‌ها از دیگر مباحث عنوان شده در این کارگاه بود.
گفتنی است كتابخانه مجتمع فرهنگي امام خميني‌(ره) با برخورداري از مجموعه مطالعاتي حدود 40 هزار جلد كتاب چاپي، در دو شيفت مجزا خواهران و برادران از ساعت 7:15 تا 19:35 به كتاب‌دوستان خدمت‌رساني مي‌كند.
اين مجموعه از جمله كتابخانه‌هاي وابسته به سازمان كتابخانه ها، موزه ها و مركزآستان قدس رضوي در مشهد است و اهالي علم و فرهنگ مي‌توانند با مراجعه به خيابان خواجه‌ربيع 23 از امكانات مطالعاتي آن بهره‌مند شوند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید