شرکت چوب رضوی؛ تنها تأمین‌کننده و مجری ملزومات چوبی حرم مطهر رضوی

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۵
مدیر عامل شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی گفت: این شرکت تنها تأمین‌کننده و مجری ملزومات چوبی حرم مطهر رضوی است.

محمد جواد طبسی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این شرکت از ابتدای سال جاری چندین پروژه را در حرم مطهر رضوی انجام داده است که می‌توان ساخت و اجرای حدود 250 متر مربع پانل آکوستیک و ساده و نیز تجهیز فضا در استودیوی TV رضوی در صحن جمهوری اسلامی را نام برد.
وی با اشاره به ساخت 6 متر مربع پارتیشن سنتی رواق حاتم‌خانی تصریح کرد: این پارتیشن‌ها با استفاده از هنرهای گره چینی و معرق و نیز از ترکیب چوب‌هایی همچون راش، گردو، چنار، عناب و سرخدار ساخته و نصب شده است.
مدیر عامل شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی ادامه داد: ساخت و اجرای کمد لباس از جنس mdf در سرویس بهداشتی واقع در بست طبرسی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت در مجموع اماکن متبرکه رضوی طی سال جاری به شمار می‌رود.
وی افزود: همچنین در واحد کتب النوار واقع در باب الکاظم، 35 متر مربع کمد و قفسه لباس از جنس mdf ساخته و نصب شده است.
طبسی با اشاره به ساخت و اجرای حدود 50 متر مربع درب سنتی با استفاده از هنر گره چینی در هشتی رواق امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: جنس چهارچوب و فرم اصلی درب از جنس راش و قطعات گره نیز از ترکیب چوب‌های راش، گردو، چنار، عناب و سرخدار بوده است.
وی ادامه داد: این درب‌ها به منظور بهترین استفاده از فضا، به صورت ریلی در داخل دیوار کار شده است.
طبسی، ساخت نرده‌های سنتی آلات چینی برای مدرسه دو درب‌(دارالقرآن) را بخشی دیگر از فعالیت‌های شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی عنوان کرد و افزود: در این پروژه حدود 60 مترمربع نرده‌آلات چینی از جنس چوب گردو اجرا شده است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، 25 متر مربع پانل و پارتیشن در واحد بسیج خواهران در باب الکاظم ساخته و اجرا شده است.
طبسی با بیان اینکه اقداماتی نیز در راستای تعمیر و نگهداری ملزومات چوبی حرم مطهر رضوی انجام شده است، گفت: مرمت 500 متر مربع رنگ در بخش‌های مختلف حرم از جمله این موارد است.
وی کارفرمای پروژه‌های مربوط به ساخت، اجرا و مرمت ملزومات چوبی حرم مطهر رضوی را سازمان عمران و توسعه حریم حرم اعلام کرد.
مدیر عامل شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی ادامه داد: تأمین ملزومات چوبی مربوط به حرم مطهر، از ابتدای امسال زمینه اشتغال‌زایی را برای 15 نفر فراهم کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید