حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد:

صلوات همه فضائل دیگر اذکار را در بر دارد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۰:۳۵
حجت الاسلام فرحزاد گفت: ذکر صلوات جامع‌ترین ذکری است که همه فضائل دیگر اذکار را در بر دارد.

به گزارش آستان نیوز، در شب هشتم ربیع الثانی، همزمان با شب میلاد امام حسن عسکری(ع) حرم مطهر امام رضا(ع) غرق در جشن و سرور است. حرم مطهر امام رضا(ع) میزبان زائرانی است که از راه دور و نزدیک به حرم قدسی رضوی مشرف شده‌اند تا این شب و روز فرخنده را به ولی نعمت‌شان تبریک عرض کنند.

در ورودی‌های حرم خادمان امام مهربانی‌ها زائران را برای حضور در نماز جماعت و بهرمندی از برنامه شب میلاد به رواق امام خمینی(ره) و دیگر رواق‌ها راهنمایی می‌کنند.

بعد از نماز مغرب و عشاء ویژه برنامه جشن میلاد یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت با محوریت رواق امام خمینی(ره) با قرائت زیارت امین الله آغاز ‌و صوت و تصویر آن به صورت سراسری در اماکن و صحن‌ها پخش شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله فرحزاد به ایراد سخنرانی و مداحان و ذاکران به مدیحه سرایی، شعرخوانی و سرودخوانی پرداختند.

وی افزود: خداوند متعال به حضرت موسی خطاب کرد «ای موسی اگر می‌خواهی از همه به من نزدیکتر شوی به محمد(ص) صلوت بفرست».

خطیب حرم مطهر رضوی تصریح کرد: ذکر صلوات برای قلب مومن نورانیت و رحمت الهی را به ارمغان می‌آورد، کسی که قلبش نورانی باشد یقینا از پل صراط به راحتی عبور خواهد کرد و معطل نمی‎ماند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بلا و مصیبت برای مؤمن آزمایش است، اظهار کرد: امام عسکری(ع) در روایتی ‌می‌فرمایند که «مَا مِنْ‌ بَلِيَّةٍ إِلَّا وَ لِلَّهِ‌ فِيهَا نِعْمَةٌ تُحِيطُ بِهَا»؛ هيچ گرفتارى و بلايى‌ نيست مگر آن كه نعمتى از خداوند آن را در ميان گرفته است.

فرحزاد گفت: متن حدیث این مهم را بیان می‎کند که هر بلایی که در زندگی انسان پیش می‌آید، در باطن آن، آن قدر نعمت وجود دارد که این بلا در احاطه آن نعمت قرار دارد.

وی افزود: همه انسان ها در دنیا ابتلا و امتحان دارند، ایمان قوی‌تر مستلزم امتحان سخت‌تری می‌شود مانند حضرت ابراهیم(ع) که خداوند امتحان سختی را از این بنده مخلص خود گرفت، در نهایت بعد از قبول شدن در این امتحان ایشان را به مقام امامت نائل کرد.

 

امتحان الهی برای همه هست

به گفته فرحزاد در روایات وارد شده که انسان مومن هرچه قدر ایمانش افزایش یابد به همان میزان امتحان و سختی‌اش نیز افزایش پیدا می‌کند.

خطیب حرم مطهر رضوی با تاکید بر اینکه امتحانات الهی برای هر مومنی متفاوت است، عنوان کرد: نوع امتحان و بلایای الهی متناسب با درجه ایمان، تقوا و پرهیزگاری فرد مومن است، انسانی که درجه ایمانش کم است، دچار امتحانی به مراتب ساده‌تر می‌شود.

گفتنی است، برنامه‌های روز میلاد نیز از ساعت 9:30 فردا در رواق امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید