ویژه برنامه روز میلاد امام حسن عسکری(ع) در رواق حضرت زهرا(س) برگزار شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۲۸
ویژه برنامه روز میلاد فرخنده و مسعود امام حسن عسکری(ع) در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با روز میلاد یازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام حسن عسکری(ع) ویژه برنامه‌‌ای فرهنگی-مذهبی با حضور بانوان زائر و مجاور در رواق مبارکه حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد.
این ویژه برنامه که با حضور بانوان زائر و مجاور همراه بود، از ساعت 9 صبح با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد و با اجرای برنامه مداحی و مولودی‌خوانی توسط مداحان و مدیحه‌سرایان اهل بیت(س) با موضوع میلاد امام حسن عسکری(ع) ادامه یافت.
حوریه موسوی؛ کارشناس دینی و سخنران حرم مطهر رضوی در این مراسم به ایراد سخنرانی پیرامون موضوع ولایت‌پذیری و نقش آن در سعادت انسان پرداخت و گفت: انسان برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت نیاز به راهنمایی و ارشاد از سوی انسان‌هایی کامل و هدایت شده دارد.
وی تصریح کرد: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) انسان‌هایی هدایت شده هستند که خداوند در قرآن کریم به ما دستور داده که ولایت آن‌ها را بپذیریم تا به سعادت دنیا و آخرت دست پیدا کنیم.
موسوی ادامه داد: از آنجا که اهل بیت(ع) انسان‌های هدایت شده‌ای هستند می‌توانند ما را به صراط مستقیم هدایت کنند. قرآن کریم در آیات مختلف ولی و سرپرست مومنین را به آن‌ها معرفی کرده است. مثلا در جایی فرموده است: «همانا ولی شما خدا و رسول(ص) کسی است که در حال رکوع زکات می‌دهند».
وی افزود: زمین هیچ زمانی خالی از ولی خدا نیست و در هر زمان امامی معصوم(ع) در روی زمین زندگی می‌کند و هدایت مردم را به دست دارد. در زمان ما نیز ولی و سرپرست مومنین امام زمان حضرت حجت‌ بن الحسن عسکری(عج) هستند.
گفتنی است؛ اجرای تواشیح توسط گروه همخوانی و جمع‌خوانی «سلسله‌الذهب» از دیگر بخش‌های ویژه برنامه روز میلاد امام حسن عسکری(ع) در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی بود.
یادآور می‌شود؛ رواق مبارکه حضرت زهرا(س) همه روزه با اجرای برنامه‌های تبلیغی-مذهبی پذیرای بانوان زائر و مجاور است و در مناسبت‌های ملی و مذهبی ویژه برنامه‌هایی متناسب در این رواق برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید