اولین جشنواره ملی شعر «‌مرد روزگاران» برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۰
اولین جشنواره ملی شعر «‌مرد روزگاران‌« با موضوع زندگی شهید آیت‌الله مدرس(ره) برگزار می‌شود.

مدیر عامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان ‌نیوز گفت: این جشنواره شعر با همکاری موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در راستای معرفی سیره و شخصیت زنده همیشه تاریخ شهید آیت‌الله سید حسن مدرس(ره) با هدف کشف و پرورش استعدادهای ادبی و ارتباط با شعرا و بزرگان ادب کشور برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید محمد جواد رئوف سیدنژاد افزود: موضوع اشعار باید برگرفته از زندگی، ویژگی‌های شخصیتی، عملکرد شهید مدرس(ره)، سیره عملی، سبک زندگی، ویژگی‌های مبارزاتی و حماسی مانند شهامت، شجاعت، ساده‌زیستی، آزادگی، قناعت، ایام زندگی، تحصیل، تبعید، شهادت و زیارتگاه شهید مدرس‌(ره) باشد.
وی با اشاره به اینکه از هر شرکت‌کننده حداقل دو اثر مستقل پذیرفته می‌شود، تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های شعر کلاسیک، نو، نیمایی و سپید ارسال کنند. آثار ارسالی نباید قبلاً در مجموعه‌های شعری از فردی یا جمعی، ویژه نامه‌ها و جشنواره‌ها منتشر شده باشد و در جشنواره‌‌های مختلف حائز رتبه شده باشد. آثار باید به صورت تایپ شده‌، فایل word و فونت نازنین ارسال شود که ذکر مشخصات‌، شماره همراه و بخش مورد نظر جشنواره الزامی است .
سیدنژاد با اشاره به اینکه آثار منتخب جشنواره ملی شعر «‌مرد روزگاران‌» به صورت مجموعه شعر چاپ و منتشر خواهد شد‌، افزود: این جشنواره در دو بخش اصلی و نوقلمان برگزار می‌شود که از برگزیدگان آن با اهدای وجه نقد از یک تا ۳ میلیون تومان‌، لوح تقدیر و چاپ اثر تقدیر خواهد شد.
وی افزود: مهلت ارسال آثار تا بیستم دی ماه است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق پیام‌رسان‌های رسمی کشور از طریق بله و سروش به شماره ۰۹۱۵۶۹۱۱۲۳۱۷ و یا پست الکترونیکی Aqr.modarres@gmail.com ارسال کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید