به همت خادمیاران رضوی؛

۸ واحد مسکونی در دهه فجر به سیل زدگان مازندران واگذار می‌شود

۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۳۸
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در مازندران گفت: با همت خادمیاران ۸ واحد مسکونی سیل زدگان محروم در دهه فجر امسال به پایان رسیده و در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت.

 به گزارش آستان نیوز از مازندران، محمداسماعیل امامزاده در جلسه مشترک مسئولان استانی و مدیران کانون های مرکزی خادمیاری رضوی شهرستان های استان که به میزبانی کانون مرکزی فریدونکنار برگزار شد، اظهار کرد: خادمیاران افتخاری حضرت رضا(ع) در هفت ماهه امسال، ۷۷ هزار و ۱۹۴ مورد به ارزش ۹ میلیارد و ۳۸۷ میلیون و ۳۰۶ هزار تومان به محرومین و نیازمندان استان خدمت رسانی کردند.
وی افزود: مازندران با توجه به جمعیت استان، رتبه اول تعداد ثبت نام خادمیاران رضوی را به خود اختصاص داده است.
وی گفت : ۱۶ هزار خادمیار تا پایان سال ۹۷ در سامانه خادمیاری ثبت نام کرده اند که تاکنون ۹ هزار و ۶۰۸ نفر تایید نهایی شده و فرآیند گزینش انجام شده است و ۶ هزار و ۸۵۴ نفر مصداق خدمتی را انتخاب کردند.
امامزاده افزود: ۱۴ هزار و ۷۹ نوع خدمت از طریق خادمیاران ارائه می شود که ۲۶۹ کانون محله ای در استان مازندران زیر نظر دفتر نمایندگی آستان قدس در مازندارن فعال هستند.
وی ادامه داد: در محلات مختلف شهر و روستا، کانونی مرکب از خادمیاران مناطق تشکیل و فعالیت و خدمات مختلف را به محرومان ارائه می کنند که در حال حاضر ۲۵ کانون موضوعی داریم که متناسب با رشته تخصصی و تخصص مورد نظر خدمت ارائه می دهند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در مازندران گفت: در هفت ماه امسال در حوزه سبد کالا بیش از ۱۹ هزار و ۹۵۱ سبد کالا به خانوارهای نیازمندی که توسط کانون های محله ای شناخته شدند به ارزش 3 میلیارد و 707 میلیون تومان اهدا شد.
وی افزود: به بیش از 3 هزار نفر وجوه نقدی اهداء شد و 595 میلیون و 630 هزار تومان به محرومین کمک مالی شد.
وی به اهدای جهیزیه به نوعروسان و زوج های جوان اشاره کرد و گفت: به ۲۷۹ زوج جوان جهیزیه ای به مبلغ ۷۲۰ میلیون تومان توسط نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران در سال جاری هدیه شد.
به گفته مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در مازندران، در حوزه سلامت هم یک هزار و ۴۲۷ بیمار کمک ۵۰۹ میلیون تومانی دریافت کردند.
امامزاده تصریح کرد: در راستای بهسازی و نوسازی منازل محرومان هم ۲۰۹ مورد بازسازی و بهسازی به مبلغ ۸۶۷ میلیون تومان هزینه شد.
وی ادامه داد : در بخش هایی از قبیل توزیع غذای گرم، پوشاک و پتو به ۴۹ هزار و ۸۶۱ مورد مبلغ ۲ میلیارد و ۵۹۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمک شد و به بیش از دو هزار و ۴۶۱دانش آموز لوازم التحریر اهداء گردید.
امامزاده خاطرنشان کرد: در مجموع در هفت ماهه سال جاری ، ۷۷ هزار و ۱۹۴ مورد به ارزش ۹ میلیارد و ۳۸۷ میلیون و ۳۰۶ هزار تومان توسط خادمیاران به محرومین استان کمک شد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در مازندران گفت: اعزام کاروان زیارت اولی از دیگر برنامه های دفتر نمایندگی بود که امسال هزار و ۴۰۰ نفر به همت دفاتر آستان قدس شهرستان ها به مشهد مقدس مشرف شدند و هزینه اعزام این زائران ۱۲۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان بود.
وی با اشاره به جمع آوری نذورات تصریح کرد: ۱۵۴ میلیون و ۲۸۶ هزار تومان در سال جاری در بخش نذورات جمع آوری و در استان صرف امور محرومین منطقه شد.
وی گفت: با همت خادمیاران ۸ واحد مسکونی سیل زده محروم تقبل شد و در دهه فجر امسال به پایان رسیده و در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید