رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع):

روز دانشجو نماد استقلال‌ طلبی است

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۷:۲۹
رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: روز 16 آذر به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت شده است و روز دانشجو نماد روز استقلال طلبی و آزادی خواهی ملت ایران در برابر استعمار است.

به گزارش آستان نیوز، مرتضی رجوعی در آیین گرامیداشت روز دانشجو که با حضور جمعی از مسئولان و معاونین دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در نمازخانه واحد پردیس واحد خواهران برگزار شد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری از دانشجویان سه مطالبه دارند، نخست تحصیل علم و دانش، دومین مطالبه عدالت‌خواهی و دیگری آزادی‌خواهی.
رجوعی به فلسفه نامگذاری روز 16 آذر ماه به نام دانشجو اشاره کرد و گفت: در روز ۱۶ آذر ماه سال 1332 در پی یورش نیروهای امنیتی به دانشکده فنی دانشگاه تهران و درگیری میان آنان و دانشجویان، سه دانشجوی این دانشگاه به نام‌های آذر شریعت‌ رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی کشته و گروه دیگری مجروح و بازداشت شدند. از این رو 16 آذرماه هر سال به منظور پاسداشت مقام شامخ این شهدا گرامی داشته می شود.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود به اقدامات جدید دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: امروز همزمان با روز دانشجو نمازخانه جدید در پردیس رضوان ویژه خواهران افتتاح شد و در نظر داریم تا پایان سال جاری سالن آمفی تئاتر ۲۵۰ نفره و سالن مطالعه کتابخانه را در این دانشگاه افتتاح کنیم.

برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید