تا پایان سال 98؛

91300 تن شکر سفید توسط شرکت قند تربت حیدریه تولید می‌شود

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۴:۱۲
مدیر عامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی گفت: تا پایان سال جاری 91 هزار و 300 تن شکر سفید توسط این شرکت تولید می‌شود.

محمود انتظاری در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مقدار شکر سفید با احتساب محصول تولیدی چغندر قند و تصفیه شکر خام تولید خواهد شد.
وی ادامه داد: میزان شکر خام دولتی که تصفیه آن از ابتدای خرداد ماه تا نیمه مرداد ماه و نیز از پایان شهریور تا نیمه مهر ماه به طول انجامید، بیش از 42 هزار و 920 تن شکر خام بوده که میزان شکر تولید شده حاصل از آن حدود 41 هزار و 462 تن است.
مدیر عامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه افزود: میزان شکر خام دریافتی از بخش خصوصی که تصفیه آن از اواسط مهر ماه شروع شده، 6 هزار و 957 تن می باشد که از این مقدار، بیش از 6 هزار و 642 تن شکر سفید تولید شده است.
وی با بیان این که قرار داد اخیر تصفیه و تبدیل شکر خام حدود 20 هزار تن است، خاطرنشان کرد: برآورد می‌شود حدود 19 هزار و 200 تن شکر سفید از آن مقدار تولید شود.
انتظاری ادامه داد: همچنین طبق پیمان منعقد شده میان شرکت و چغندرکاران، پیش‌بینی می‌شود در سال جاری حدود 150 هزار تن چغندر قند دریافت و 24 هزار تن شکر سفید از آن استحصال شود.
وی اضافه کرد: شکر سفید محصول اصلی صنایع قند است و به جز آن محصولات فرعی نظیر ملاس، تفاله خشک، تفاله دونم، تفاله آبدار و آهک تولید می‌شود.
انتظاری دریاره اقدامات شرکت قند تربت حیدریه در سال جاری برای افزایش میزان تولید شکر سفید تصریح کرد: با توجه به کمبود آب، خشکسالی‌های پیاپی و کاهش کشت و زرع چغندر قند به علت کاهش نزولات جوی در منطقه و استان خراسان، طی مذاکره و پیگیری‌های مداوم از طریق مکاتبه و مذاکره با نماینده مجلس و فرماندار این شهرستان و استانداری، گام‌های موثری برای جذب شکر خام از شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی انجام شده است.
مدیر عامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه ادامه داد: خوشبختانه تا کنون با قرارداد اخیر که فی ما بین این کارخانه و شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی صورت گرفته، حدود 70 هزار تن شکر خام برای تصفیه به این کارخانه تحویل شده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید