تا پایان سال 98؛

91300 تن شکر سفید توسط شرکت قند تربت حیدریه تولید می‌شود

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۴:۱۲
مدیر عامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه زیرمجموعه سازمان اقتصادی رضوی گفت: تا پایان سال جاری 91 هزار و 300 تن شکر سفید توسط این شرکت تولید می‌شود.

محمود انتظاری در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مقدار شکر سفید با احتساب محصول تولیدی چغندر قند و تصفیه شکر خام تولید خواهد شد.
وی ادامه داد: میزان شکر خام دولتی که تصفیه آن از ابتدای خرداد ماه تا نیمه مرداد ماه و نیز از پایان شهریور تا نیمه مهر ماه به طول انجامید، بیش از 42 هزار و 920 تن شکر خام بوده که میزان شکر تولید شده حاصل از آن حدود 41 هزار و 462 تن است.
مدیر عامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه افزود: میزان شکر خام دریافتی از بخش خصوصی که تصفیه آن از اواسط مهر ماه شروع شده، 6 هزار و 957 تن می باشد که از این مقدار، بیش از 6 هزار و 642 تن شکر سفید تولید شده است.
وی با بیان این که قرار داد اخیر تصفیه و تبدیل شکر خام حدود 20 هزار تن است، خاطرنشان کرد: برآورد می‌شود حدود 19 هزار و 200 تن شکر سفید از آن مقدار تولید شود.
انتظاری ادامه داد: همچنین طبق پیمان منعقد شده میان شرکت و چغندرکاران، پیش‌بینی می‌شود در سال جاری حدود 150 هزار تن چغندر قند دریافت و 24 هزار تن شکر سفید از آن استحصال شود.
وی اضافه کرد: شکر سفید محصول اصلی صنایع قند است و به جز آن محصولات فرعی نظیر ملاس، تفاله خشک، تفاله دونم، تفاله آبدار و آهک تولید می‌شود.
انتظاری دریاره اقدامات شرکت قند تربت حیدریه در سال جاری برای افزایش میزان تولید شکر سفید تصریح کرد: با توجه به کمبود آب، خشکسالی‌های پیاپی و کاهش کشت و زرع چغندر قند به علت کاهش نزولات جوی در منطقه و استان خراسان، طی مذاکره و پیگیری‌های مداوم از طریق مکاتبه و مذاکره با نماینده مجلس و فرماندار این شهرستان و استانداری، گام‌های موثری برای جذب شکر خام از شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی انجام شده است.
مدیر عامل شرکت سهامی قند تربت حیدریه ادامه داد: خوشبختانه تا کنون با قرارداد اخیر که فی ما بین این کارخانه و شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی صورت گرفته، حدود 70 هزار تن شکر خام برای تصفیه به این کارخانه تحویل شده است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود