کشت پاییزه یونجه با استفاده از ارقام اصلاح شده در اراضی کشت ‌و صنعت سرخس

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۷:۲۶
مدیر کشت و صعنت سرخس زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از کشت ارقام اصلاح شده برای کشت پاییزه یونجه در اراضی این مجموعه خبر داد.

حسین عرب‌محمدی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مجموعه حدود 95 هکتار از مزارع خود را در قالب کشت پاییزه سال زراعی 99 - 98 به کشت یونجه اختصاص داده است.
وی ادامه داد: در این راستا اراضی یونجه دیمی و غیر اقتصادی حذف و به جای آن کشت جدید انجام شده است.
مدیر کشت و صعنت سرخس زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی درباره اهداف این مجموعه از کشت یونجه تصریح کرد: یونجه جزء محصولات اقتصادی و پر محصول است و به دلیل چند ساله بودن، درآمد خوبی در مقایسه با سایر محصولات دارد.
وی ادامه داد: این گیاه از جمله محصولات علوفه‌ای با ارزش غذایی بالا به حساب می‌آید و با شرایط اقلیمی شهرستان سرخس بسیار سازگار است.
عرب‌محمدی با اشاره به گستره فروش یونجه تولیدی در کشت و صنعت سرخس گفت: این محصول به واحدهای دامپروری آستان قدس رضوی و نیز سایر دامداری‌ها و اشخاص فروخته می‌شود.
وی ادامه داد: یونجه معمولا طی 6 تا 7 چین برداشت می‌شود که از اوایل سال آغاز شده و تا زمان مساعد بودن شرایط آب و هوایی به طول می‌انجامد.
عرب‌محمدی، کشت به موقع و اصولی را از جمله نقاط قوت کشت یونجه پاییزه دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر این می‌توان استفاده از ارقام اصلاح شده و متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوایی شهرستان، کشت با دستگاه‌های ریزدانه کار همدانی با دقت عمق کاشت مناسب و نیز میزان بذر استفاده شده استاندارد در واحد سطح را نام برد.
وی درباره برنامه‌های این مجموعه برای افزایش عملکرد در سال زراعی جاری بیان کرد: کشت به موقع، کوددهی و تغذیه گیاهی مناسب و کنترل به موقع علف‌های هرز، آفات و بیماری‌ها را بخشی از برنامه‌های در دستور کار به شمار می‌رود.
مدیر کشت و صعنت سرخس زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی ادامه داد: همچنین می‌توان آبیاری به موقع اصولی و متناسب با نیاز آبی گیاه و نیز برداشت به موقع و مکانیزه را نام برد.

 

برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید