انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کتابخانه و موزه ملک و مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۷:۳۰
تفاهم‌نامه همکاری‌‌های فرهنگی و آموزشی بین مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد منعقد شد.

به گزارش آستان نیوز، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی میان مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و شرکت تلاشگران اندیشه کاراد(مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی- کاربردی) به مدت یک سال توسط غلامرضا خواجه‌سروی مدیر عامل این مؤسسه و سجاد فرهادی مدیر عامل این شرکت ظهر امروز در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران به امضا رسید.
انعقاد این تفاهم‌نامه با هدف همکاری‌های مشترک فرهنگی در حوزه‌های مرتبط کاری به‌ویژه در زمینه‌های آموزش، پژوهش و مشاوره در صنعت گردشگری به منظور پیشبرد فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی صورت گرفته است.
برگزاری نشست‌های علمی، هنری، سمینار، نمایشگاه‌ها و سخنرانی‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه آثار مربوط به فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی و همکاری در زمینه تبادل اطلاعات در حوزه‌های مشترک به ویژه آثار و پژوهش‌های مربوط به فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی از جمله محورهای تفاهم‌نامه مذکور است.
همکاری‌های مشترک فرهنگی در زمینه نشر متون و آثار مربوط به میراث فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی به‌ویژه در زمینه نشر و بازنشر متون و همکاری در برگزاری تورهای ویژه بازدید و دوره‌های کارآموزی گردشگری برای دانشجویان در مؤسسه، از دیگر موضوعات تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد به شمار می‌رود.
همچنین می‌توان به‌ بهره‌گیری از توان تخصصی و فنی کارشناسی مؤسسه و مدرسان شرکت برای ارتقای سطح علمی دانشجویان رشته‌های مرتبط در زمینه گردشگری و فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی، به‌عنوان یکی دیگر از مفاد این تفاهم‌نامه اشاره کرد.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است و در راستای تعالی فرهنگ و ترقی معارف در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد، آماده خدمات‌رسانی به اهل علم و هنر به‌ویژه دانشجویان و پژوهشگران است.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید