رئيس اداره برنامه‌ریزی آموزش آستان قدس رضوی:

آموزش در ارتقاي سطح بهداشت و سلامت منابع انساني نقش مهمی دارد

۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۶:۲۰
رئيس اداره برنامه‌ریزی آموزش آستان قدس رضوی گفت: آموزش سهم به سزايي در ارتقاي سطح بهداشت و سلامت جسم و روان منابع انساني سازمان دارد.

به گزارش آستان نیوز، مرتضی احتشام رئيس اداره برنامه‌ریزی آموزش آستان قدس رضوی در نخستين كارگروه بهداشت و درمان مركز آموزش ضمن خدمت آستان قدس رضوی که روز گذشته در این مرکز برگزار شد، اظهار کرد: آموزش سهم به سزايي در ارتقاي سطح بهداشت و سلامت جسم و روان منابع انساني سازمان دارد و در اين راه مهم‌ترین گام به شمار می‌آید.
وی افزود: ابتدا نيازسنجي دوره‌های آموزشي بايد به‌صورت سيستمي انجام گيرد و سپس مطابق با مصوبات کارگروه، برنامه‌ریزی‌های لازم خصوص اجراي دوره‌های آموزشي صورت گيرد.
رئيس اداره برنامه‌ریزی آموزش آستان قدس رضوی عنوان کرد: اهميت و جايگاه بهداشت فردي، سازماني، حرفه‌ای و خانواده كاركنان در بهره‌وری سازماني و ارتقاي سطح خدمات مطلوب در سازمان همیشه باید مورد توجه باشد.
احتشام بیان کرد: علاوه بر سطح‌بندی دوره‌های آموزشي، باید با استفاده از ظرفيت علمي و تجربي خادمياران جهت تدريس در اين حوزه، نظام‌نامه آموزشي با رويكرد نيازسنجي درست تدوين شود و مشاوران متخصص جهت تدوين دوره‌ها در زمینه هاي بهداشت روان، محيط، بهداشت حرفه‌ای، بهداشت عمومي، دارو، اورژانس و خانواده، شناسايي و به کارگروه بهداشت و درمان معرفی شوند.
گفتنی است کارگروه‌های 9 گانه مركز آموزش ضمن خدمت كاركنان با هدف برنامه‌ریزی دقيق و علمي در راستاي توسعه آموزش‌های ضمن خدمت، استفاده از ظرفیت‌های علمي دانشگاه‌ها و اساتيد و نخبگان در حوزه‌ها و دسته‌های مختلف، تجزیه‌ و تحلیل سرفصل‌های آموزشي و نيز ايجاد انگیزه‌های آموزشي در آستان قدس رضوي تشكيل و در قالب جلسات منظم در مركز آموزش ضمن خدمت پيگيري می‌شود.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید