در 9 ماهه نخست سال 1398،

834 هزار بیمار از خدمات مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی بهره‌مند شدند

۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۵:۰۳
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از بهره‌مندی بیش از 834 هزار و 200 بیمار از خدمات متنوع پزشکی این مؤسسه در 9 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با آستان نیوز ابراز کرد: این خدمات توسط بخش‌های مختلف دارالشفای امام رضا(ع) و همچنین پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی مستقر در اماکن متبرکه رضوی زیر نظر مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به عموم بیماران ارائه شده است.
وی با تأکید بر مشارکت نیروهای رسمی و افتخاری و خادمیاران سلامت رضوی در ارائه خدمات پزشکی به مراجعان این مؤسسه گفت: افزون بر 112 هزار بیمار اورژانسی نیز در 9 ماهه ابتدای سال 1398 از خدمات رایگان پایگاه‌های شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی مانند پایگاه مرکزی صحن هدایت استفاده کردند.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی بیان کرد: بخش تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی(خواهران و برادران) و بخش پزشکان عمومی دارالشفای امام رضا(ع) نیز به ترتیب با خدمات‌رسانی به افزون بر 235 هزار و 700 بیمار و بیش از 232 هزار و 200 بیمار، بیشترین تعداد مراجعان این مؤسسه درمانی را در 9 ماهه نخست سال جاری به خود اختصاص داده‌ است.
سرگلزایی ادامه داد: پلی‌کلینیک دندان‌پزشکی این دارالشفا نیز به بیش از 50 هزار و 400 بیمار در طول این مدت خدمات متنوعی شامل پروتز، ترمیمی، جراحی، جرم‌گیری، معالجه ریشه، کشیدن دندان، معاینه، رادیوگرافی و ایمپلنت ارائه کرده است.
وی به همکاری پزشکان متخصص در رشته‌های اطفال، مغز و اعصاب، پوست، گوش و حلق، ارتوپدی، داخلی و گوارش، قلب، عفونی، جراحی، چشم، زنان، اورولوژی، غدد، انکولوژی و فوق تخصص کلیه و فشارخون و همچنین روانپزشک در دارالشفای امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: بخش پزشکان متخصص این دارالشفا به افزون بر 75 هزار و 300 بیمار از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه خدمات‌رسانی کرده است.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با تأکید بر توجه این مؤسسه به ارائه خدمات به بیماران صعب‌العلاج با توجه به ظرفیت و توان خود گفت: سه هزار و 512 بیمار همودیالیزی از خدمات واحد دیالیز و 412 بیمار سرطانی نیز از خدمات واحد شیمی‌درمانی این دارالشفا در جوار حرم مطهر رضوی در 9 ماهه نخست سال جاری بهره‌مند شدند.
وی خاطرنشان کرد: عموم بیماران اعم از زائر و مجاور ایرانی و غیرایرانی طبق تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از خدمات بخش‌های مذکور دارالشفای امام رضا(ع) و سایر بخش‌های آن مانند رادیولوژی و سونوگرافی، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، بینایی‌سنجی، کارشناس مامایی، تست ورزش، نوار قلب، نوار مغز، اورژانس و... در این مدت استفاده کردند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید