یک واقف خیراندیش:

تجلیل از واقفان موجب تشویق دیگران به انجام وقف می‌شود

۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۲۱:۱۲
یک واقف خیراندیش گفت: تجلیل از واقفان موجب تشویق دیگران به وقف و در نتیجه گسترش این سنت حسنه در جامعه خواهد شد.

به گزارش آستان نیوز، نورالدین‌حسین سنابادی یکی از واقفان آستان قدس رضوی در حاشیه همایش تجلیل از واقفان و ناذران آستان قدس رضوی که صبح امروز در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، به خبرنگار ما گفت: وقف سنتی حسنه است که برای همیشه برای انسان باقی می‌ماند.
سنابادی افزود: من تا کنون وقف‌های بسیاری را تقدیم آستان قدس رضوی کرده‌ام که مهمترین آنها وقف دو کتابخانه با بیش از هزار جلد به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی بوده است.
وی تصریح کرد: اولین کتابخانه‌ای که وقف آستان قدس رضوی کردم متعلق به مرحوم پدرم به نام آیت‌الله محمود سنابادی و دومین کتابخانه متعلق به مادرم مرحومه بانو قمر خطیب‌زاده دوانی بود.
وی با بیان اینکه خود کارمند کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی است، اظهار کرد: در طول سال‌های خدمت نیز وقف‌های بسیاری انجام داده‌ام که همه این وقف‌ها در طی پانزده سال اخیر صورت گرفته است.
این واقف نیک‌اندیش با تاکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی و تبلیغ در زمینه وقف، ابراز کرد: اگر تبلیغ در این حوزه به خوبی صورت بگیرد، افراد بیشتری ترغیب می‌شوند که اموال خود را در راه‌های خداپسندانه و عام‌المنفعه وقف کنند.
وی ادامه داد: وقف به نوع خود خوب است چه در آستان قدس رضوی انجام شود و چه در جاهای دیگر و صدقه جاریه‌ای است که در آخرت دستگیر انسان خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید