معرفی 48 اثر از آثار مشاهیر شیعه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۱۶:۱۸
48 اثر از آثار مشاهیر شیعه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی رونمایی و معرفی شد.

به گزارش آستان‌ نیوز، در حاشیه برگزاری چهارمین پیش نشست کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میر حامد حسین لکهنوی که امروز در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، 48 اثر از آثار مشاهیر شیعه رونمایی و معرفی شد.
معرفی و عرضه چندین اثر از سید مهدی ابوظفر معروف به میرحامد حسین هندی، از سادات و علمای شیعه قرن سیزدهم در هند و آیت‌الله علامه سید دلدار علی معروف به غفران مآب در قالب پوستر، از برنامه‌های محوری این نمایشگاه بود.
احکام عدالت علویه، سیف ناصری و برهان امامی از مرحوم مفتی پدر علامه سید حامد لکهنوی، حدیقه سلطانیه در مسائل ایمانیه، الشهاب الثاقب، صمصمام قاطع و برق لامع، شذور العقیان فی تراجم الاعیان، اوراق الذهب، اسفار الانوار عن وقایع افضل الاسفار، ورثه الانبیاء، آئینه حق نما، کشف الحجب و الاستار عن احوال الکتب و الاسفار و... برخی از عناوین آثار عرضه شده در این نمایشگاه است.
همچنین معرفی اثر 5 جلدی «عقبات الانوار» که به همت پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و روانه بازار نشر شده است در معرض دید بازدیدکنندگان در این نمایشگاه قرار گرفت.
این کتاب که به قلم میر حامد حسین لکهنوی نگاشته شده است، نقضی بر قسمت هفتم از کتاب «تحفه اثنا عشریة» تصنیف دهلوی درباره شبهات گوناگون راجع به امامت علی(ع) است؛ علامه محقق میرحامد حسین از دانشمندان بزرگ کلامی در شبه قاره هند، در این کتاب به نقد و بررسی مفصل آرای دهلوی پرداخته و با براهین استدلالی و نقلی، شبهات مجال یافته را در چندین جلد بزرگ پاسخ گفته است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود