ناصر سرگلزایی خبر داد؛

خدمت‌رسانی بیش از 400 پرستار در مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی

۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۶:۴۱
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از خدمت‌رسانی بیش از 400 پرستار رسمی، خادمیار و افتخاری در این مؤسسه خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، دکتر ناصر سرگلزایی در مراسم گرامی‌داشت مقام پرستار که صبح امروز در آستانه این روز و میلاد حضرت زینب(س) در سالن همایش مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی در جوار حرم مطهر امام هشتم(ع) برگزار شد، ابراز کرد: این پرستاران علاوه بر خدمت به بیماران در دارالشفای امام رضا(ع) و پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی در برنامه‌هایی مانند اردوهای جهادی در مناطق محروم و موکب‌های استقبال از زائران نیز با این مؤسسه همکاری دارند.
وی گفت: مدت زمان حضور پرستاران پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی بر سر بالین بیماران اورژانسی در محدوده صحن و سرای رضوی(بجز زمان‌های پرازدحام حرم مطهر) در حد استاندارد 4 تا 5 دقیقه است. ارائه خدمات درمانی این مؤسسه نیز در سطح بالاتری نسبت به مراکز درمانی مشابه در سطح شهر مشهد قرار دارد.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به فعالیت شبانه‌روزی هشت پایگاه ثابت فوریت‌های پزشکی در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) اشاره و اضافه کرد: 410 هزار و 500 بیمار در طول هشت ماهه نخست سال جاری از خدمات پرستاری این پایگاه‌های ثابت فوریت‌های پزشکی و پایگاه‌های سیاری که در ایام خاص به تعداد این پایگاه‌ها افزوده می‌شود، بهره‌مند شدند.
سرگلزایی ادامه داد: همچنین هفت هزار بیمار از خدمات پرستاری شش موکب‌ دهه آخر صفر در مشهد و مسیرهای منتهی به این شهر مقدس و هزار و 500 بیمار از خدمات درمانی این مؤسسه در ایام اربعین حسینی در دو موکب‌ نجف و کربلا استفاده کردند.
وی گفت: همچنین به همت مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی و با مشارکت خادمیاران سلامت در قالب چهار اردوی جهادی به 700 بیمار در سال جاری در حاشیه شهر مشهد مانند منطقه قرقی خدمات پزشکی ارائه شد.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی افزود: خادمیاران سلامت این مؤسسه به‌ویژه پرستاران در ارائه خدمات درمانی به بیماران در مرکز بهداشت همت‌آباد با دانشگاه علوم پزشکی مشهد همکاری دارند.
وی ادامه داد: همچنین هفت هزار و 750 نفر از خدمات پایگاه‌های سیار این مؤسسه به منظور اجرای طرح کنترل فشار خون در سال جاری در اطراف ورودی‌های حرم مطهر رضوی بهره‌مند شدند.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با اشاره به روایتی از حضرت رسول اکرم(ص) درباره اهمیت پرستاری افزود: قدر و منزلت شغل پرستاری به‌ویژه خدمت به زائران بی‌پناه و بیمار را بدانید.
سیدمهدی موسوی‌نژاد مسئول بخش پرستاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های پرستاران این مؤسسه به‌ویژه در ایامی مانند نوروز و دهه آخر صفر، به ارائه نکاتی درباره ارزش خدمت در ساحت مبارک امام رضا(ع) پرداخت.
تقدیر از پرستاران بازنشسته و نمونه مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، پخش کلیپ‌هایی از فعالیت پرستاران رسمی و خادم‌یار سلامت این مؤسسه، اجرای گروه سرود آوای رضوان و مداحی، از دیگر برنامه‌های مراسم گرامی‌داشت مقام پرستار این مؤسسه بود.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید