طرح «هر شیرازی یک وقف» توسط خادمیاران رضوی کلید خورد

۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۴۲
خادمیاران کانون وقف و نذر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس فراخوان طرح «هر شیرازی یک وقف» را برای جمعیت ۵ میلیونی این استان در دستور کار قرار دادند.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از شیراز، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس با تبیین اهداف کانون وقف و نذر افزود: در اسلام بر امر انفاق تاکید فراوان شده است و ما می‌توانیم انفاق خود را با حالت وقف و نذر ابدی کنیم و با وقف و نذر می‌توان حضرت رضا(ع) را در کار و مال خود سهیم و شریک کرد.
وی افزود: همه ما اینجا جمع شده ایم تا امر وقف و نذر را در استان فارس با ۵ میلیون جمعیت همه گیر و عمومی کنیم به صورتیکه فرد و یا شخصی در این استان نباشد مگر اینکه او حداقل یک وقف انجام داده باشد و این مهم با وقف مشارکتی و یا جمعی امکان پذیر است.
مهدیار، رسالت اصلی خادمیاران را رفع محرومیت از طریق ترویج وقف و نذر دانست و با تاکید بر استفاده از وجوه مالی پاک برای هزینه در کانون وقف و نذر، گفت: ساخت یک هتل 3 ستاره در مشهد برای مستضعفانی که به زیارت می روند و ساخت یک مکان در کربلا می‌تواند از طریق کمک های عام المنفعه وقف و نذر سرعت بگیرد و آسان تر انجام شود.
وی با تاکید بر ترویج مضاعف این اقدام عام المنفعه و خداپسندانه در جامعه گفت: وقف و نذر فقط محدود به هزینه های مالی نیست بلکه خدمات را هم شامل می‌شود.
وی بر ضرورت استفاده از مصارف وقف و نذر در امر اشتغالزایی برای جوانان تاکید کرد و گفت: استان فارس سهم به سزایی از کل موقوفات کشور و همچنین موقوفات آستان قدس رضوی را به خود اختصاص داده است.

حدائق، مسئول کانون وقف و نذر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس نیز در ادامه گفت: انفاق در اسلام تاکید فراوان شده است و ما می‌توانیم با این عمل خداپسندانه نام خود را ابدی کنیم.
به گفته او، با وقف و نذر می‌توان حضرت رضا(ع) را در کار و مال خود سهیم و شریک کنیم.
گفتنی است؛ جلسه توجیهی کانون وقف و نذر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس همراه با آیین گرامیداشت شهادت سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود