اینجا قیامت است

۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۹:۴۷
قیامت اگر آن است که همه برانگیخته می شوند و به سمت عاقبتی حرکت می کنند؛ پس این که در خیابان‌های مشهد در حال رقم خوردنست چیست؟

قیامت اگر آن است که همه برانگیخته می‌شوند و به سمت عاقبتی حرکت می‌کنند؛ پس این که در خیابان‌های مشهد در حال رقم خوردنست چیست؟
اینجا مشهد، جلوه ای از قیامت است. گویی همه برانگیخته شده اند. چه او که بیدار بوده و چه آنکه خواب. همه آمده اند.
اینجا قیامت است. مردمانی با پرچم های ایران و عراق، پاکستان و هند و افغانستان شعار مرگ بر آمریکا می دهند. مگر جایی غیر از قیامت می توان این همه قوم و ملت، و تفاوت را در کنار هم جمع کرد.
جاذبه سرباز حسین(ع) همه‌ی آدمهایی را که هزاران تفاوت عقیدتی و فکری با هم داشتند به دور خود جمع کرده است. دارد همه را به سمت حرم می کشاند، به سمت نور.
اینجا قیامت است. هوا سرد است و کسی نمی رود. برنامه تاخیر دارد و کسی نمی رود. همه ایستاده اند تا استقامت خود را نشان دهند. ایستاده اند تا اسطوره را در واقعیت ببینند.
تمام اینها را نمی توان توجیه کرد. این جاذبه را نمی توان نشان داد یا با نوشتن شرح داد. اما اتفاق عجیبی در مشهد در حال رخ دادن است. جمعیتی عظیم و بی سابقه جمع شده اند، به یقین عقل مادی ما درک نمی کند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
مشهد قیامت است و روی دیگری این اتفاق دارد. همه گریه می کنند. اما هیچکس افسرده نیست. اشک می ریزند و خون در رگ هایشان به جوشش درمی آید، خونی جوشان، پر از حقد و نفرت. همه گریه می کنند، اما اشکی نه از روی انفعال که برای انتقام. چشم هایی که می بارند، دغدغه انتقام دارند نه نگرانی برای فردا، پس بسم الله الرحمن الرحیم.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود