مشهد الرضا(ع) در تشییع شهدای مقاومت سنگ تمام گذاشت

۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۲۱:۰۲
تاریخ حرکت انقلابی یکشنبه 15 دی‎ماه 1398 مشهد را هرگز فراموش نخواهد کرد.

به گزارش آستان نیوز، مردم شهیدپرور مشهدالرضا از ساعت 10 صبح امروز در حرم امام رضا(ع) و میدان 15 خرداد گردهم آمدند تا میزبان شهیدان راه امنیت باشند. به دلیل استقبال باشکوه مردم اهواز در تشییع سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش، قرار شد مراسم تشییع این شهیدان گرانقدر در مشهد با تاخیر و در ساعت ۱۴ آغاز شود.

هنگام اذان ظهر تمام رواق ‎های حرم و خیابان‎های منتهی به میدان 15 خرداد مملو از جمعیت بود و نماز جماعت با شکوه هر چه بیشتر اقامه شد. ساعت 13 حدفاصل میدان 15 خرداد تا حرم رضوی مملو از جمعیت بود، عموم خیابان ‎های اطراف حرم و میدان 15خرداد شاهد حضور زائران و مجاورانی بود که با چشمانی اشکبار برای بدرقه رزمندگان رشید اسلام آمده بودند.

خادمان بارگاه امام رضا(ع) نیز از ساعت 11 صبح در فرودگاه شهید هاشمی‎نژاد منتظر سردار بودند و همه این اتفاقات از طریق رسانه‏ ملی و فضای مجازی در حال پوشش خبری بود.

 

فرود هواپیما ساعت 15

هواپیما حامل پیکر پاک سردار دل‌ها بر زمین نشست و پیکر شریف حاج قاسم سلیمانی روی دستان مردم تشییع شد، موج جمعیت به حدی بود که قلم نمی‎ تواند آن طور که شایسته است به تحریر دربیاید.

مردم اشک می‌ریختند، ضجه می‌ زدند و با مشت‎های گره کرده چنین شعار سر می‎دادند: «مرگ بر آمریکا»، «خون سلیمانی حیات بخشید، ما را از فتنه‌ها نجات بخشید» و «فاتحه‌ای برای خود بخوانید منتظر پاسخ ما بمانید»

و بالاخره لحظه دیدار رسید. ساعت 20:30 در زیر باران عاشقان ولایت که از صبح در حرم رضوی به انتظار نشسته بودند، دیدند که شهدای عزیزشان از راه رسیدند.

لحظاتی پیش حرم میزبان خادم مجاهدش شد، حضور گسترده جمعیت در صحن جامع رضوی غوغا برپا می‎کرد، همه می‎ خواستند خودشان را به نزدیکی جایگاه برسانند تا از تابوت شهیدان تبرک بجویند.

شعار مرگ بر آمریکا در صحن جامع رضوی طنین انداز شده و هم اکنون زائران با اشک و آه و ناله خواستار انتقام سر سخت از آمریکا هستند.

گفتنی است، همزمان با مراسم تشییع پیکر شهدا در خیابان امام رضا(ع)، از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در صحن جامع رضوی مراسم مدیحه ‎سرایی و روضه‎ خوانی تدارک دیده شده بود که این مراسم  6 ساعت طول کشید.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید