دیدار خادمیاران رضوی در ارومیه با خانواده شهید مسیحی به مناسبت آغاز سال نو میلادی

۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۸:۳۳
به مناسبت آغاز سال نو میلادی خادمیاران رضوی در ارومیه به منزل شهید «هرمز باباخانی» رفتند و با خانواده این شهید دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از ارومیه، در نخستین روزهای سال ۲۰۲۰ میلادی، خادمیاران رضوی به منزل شهید مسیحی «هرمز باباخانی» رفتند و با خانواده این شهید والامقام دیدار صمیمانه‌ای داشتند و میلاد حضرت مسیح و فرا رسیدن سال نو میلادی را به آن‌ها تبریک گفتند.
در این دیدار حجت الاسلام نوروز نژاد، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس استان آذربایجان غربی ضمن تبریک سال نوی میلادی به هموطنان مسیحی، گفت: شهدا چراغ راه جامعه هستند و ما باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
وی در ادامه با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید درباره جایگاه والای حضرت عیسی مسیح(ع) و حضرت مریم(س)، به تشریح مقام شهید باباخانی پرداخت و افزود: این شهید والامقام در دوران دفاع مقدس جان خود را فدای میهن اسلامی کرد زیرا در زندگی خود، آزادگی و ایثار را از مکتب امام حسین(ع) فرا گرفته بود.
نوروزنژاد ادامه داد: عشق و ارادت این شهید گرانقدر به مکتب امام حسین(ع) پیش از شهادت به گونه ای بود که همچنان زبانزد مردم دیارش است.
مادر شهید هرمز باباخانی نیز در این دیدار با بیان خاطراتی از فرزند شهیدش، سفر معنوی خویش به مشهد مقدس جهت زیارت امام مهربانی ها و متنعم شدن از غذای متبرک حرم امام رضا(ع) را به عنوان بهترین سفر خود یاد کرد.
گفتنی است؛ استان آذربايجان غربی بیش از 12 هزار شهید تقدیم این انقلاب کرده که از اين تعداد 15 خانواده شهيد مربوط به مسیحیان می باشد. شهید هرمز باباخانی نیز از جمله این شهداست که در سال 1367 در منطقه عملیاتی مهران به فیض شهادت نائل آمد.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود