گذری بر فعالیت‌های بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از ابتدای تأسیس؛

در پناه شمس الشموس(ع) روی خط سلامتی حرکت کنید

۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۵:۰۱
بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در راستای تحقق سه هدف کلان؛ ایجاد هم‌سویی و هم‌افزایی در تمامی بخش‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان این آستان مقدس همچون بیمارستان فوق تخصصی رضوی، مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، مؤسسه خدمات دارویی رضوی و...، مرجعیت علمی در منطقه و جهان اسلام و الگوسازی خدمات و همچنین ارتقای ارائه خدمات سلامت محور به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در سال 1396 تشکیل شد.

در این مجال به معرفی گوشه‌ای از مجموعه اقدامات و فعالیت‌های بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از ابتدای تأسیس تا پایان پاییز سال جاری می‌پردازیم.
 
انسجام بخشی و هم‌افزایی
این بنیاد به منظور هم‌افزایی توجه ویژه‌ای به هم‌اندیشی با نخبگان پزشکی در زمینه‌های مختلف علمی، پزشکی و پژوهشی دارد و در این راستا دعوت و جذب پزشکان داخل و خارج کشور و بهره‌گیری از تخصص و تجربه آنان را دنبال کرده است که حرکتی نو و خیرانه در سطح کشور محسوب می‌شود. البته در زمینه تبادل علمی با نخبگان هر ساله همایش‌های مختلفی در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود که کنگره جهانی قلب رضوی مهمترین برنامه به شمار می‌رود. تشکیل کارگروه‌های آموزشی و پژوهشی با هدف آموزش سلامت به زائران و ارتقای خدمات سلامت گردشگری از دیگر موارد در دست اقدام این بنیاد است.