در روز شهادت حضرت فاطمه (س) صورت گرفت؛ 

کتابت احادیث فاطمی در حرم مطهر رضوی  

۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۸:۰۱
در روز شهادت حضرت فاطمه(س) به روایت 75روز جمعی از هنرمندان قرآنی با حضور در واحد هنرهای قرآنی حرم مطهر رضوی احادیث فاطمی را کتابت و خوشنویسی کردند.

به گزارش آستان‌نیوز، همزمان با روز سیزدهم جمادی‌الاول که به روایتی سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) است، کارگاه‌ هنری با محوریت شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) به همت واحد هنرهای قرآنی حرم مطهر رضوی واقع در اتاق شماره 2 دارالقرآن الکریم و همچنین در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برپا شد. 

در این کارگاه هنری جمعی از هنرمندان آثاری هنری از جمله نقاشی، خوشنویسی، تذهیب و معرق با محوریت شخصیت حضرت زهرا(س) و احادیث این بانوی بزرگوار خلق کردند. 

در این کارگاه هنری همچنین جمعی از اساتید و هنرجویان رشته خوشنویسی جملاتی زیبا با محوریت شخصیت حضرت زهرا(س) و همچنین احادیثی از این بانوی بزرگوار را با خطی زیبا کتابت کردند که این آثار به عنوان هدایای فرهنگی و متبرک به زائران حرم مطهر رضوی و علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی اهدا شد.

گفتنی است: واحد هنرهای قرآنی همه روزه در دو نوبت صبح و بعد ازظهر با ارائه خدمات آموزشی در زمینه هنر خوشنویسی، تذهیب، نقاشی و معرق پذیرای زائران حرم مطهر رضوی است.

 

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید