سوگواری زائران حرم رضوی برای جانباختگان سانحه هوایی و حادثه شهر کرمان

۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۷:۴۱
  با حضور زائران و مجاوران بارگاه ثامن الائمه(ع) آیین یادبود جانباختگان سانحه هواپیمایی و حادثه شهر کرمان در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در حرم مطهر رضوی برگزار ‌شد.

به گزارش آستان نیوز، این روزها حرم مطهر امام رضا(ع) افزون بر سیاه‌پوشی ایام فاطمیه و شهادت شهید سردار سلیمانی، سوگوار جانباختگان سانحه هواپیمایی و حادثه شهر کرمان نیز هست.

شب گذشته زائران و مجاوران در کنار مسئولان و خادمان آستان قدس رضوی در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) در سوگ این مصائب به سوگواری نشسته و در آیین یادبود این عزیزان سفر کرده شرکت کردند.  

مراسم یادبود جانباختگان سانحه هواپیمایی و حادثه شهر کرمان بعد از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) با قرائت قرآن و زیارت امین الله آغاز شد و در ادامه آیت الله کاظم صدیقی به ایراد سخنرانی و سعید حدادیان به مدیحه سرایی و قرائت کمیل پرداخت.

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/3euho3ur4175qh6f2ns8fjt6dlcsv4qp.jpg

آیت الله صدیقی در این برنامه ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان سانحه هواپیمایی و جانباختگان حادثه شهر کرمان در مزاسم تشییع پیکر سردار سلیمانی، اظهار کرد: از خدای منان برای بازماندگان و ملت شریف ایران صبر را طلب می‌کنم، این اتفاقات، مصائب بزرگیست که این روزها بر همه ما پیش آمده است. 

وی افزود: عمر همه انسان‌ها در دستان خالق هستی است، لذا در روایات آمده که مومن واقعی باید طوری نماز بخواند که گویی آخرین نماز عمرش را می‌خواند، اگر انسان به این حالت معنوی برسد توشه آخرتش را ذخیره و پیوسته آماده مرگ است.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: شهید سردار سلیمانی معلم بزرگی بود که درس شهرت‌گریزی، دنیاگریزی و مقام‌گریزی را عملاً به همه مومنان واقعی تعلیم می‌داد و یک ذره به دنیا وابستگی نداشت.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی عابد و عارف بود، اظهار کرد: افرادی که در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی جان باختند مصداق جهاد در راه خداوند است، چون حضور در این اجتماع یک نوع جهاد است عزت و اقتداری که پاسداران عزیز به نمایش گذاشتند از همین حضور مردم نشئت گرفته بود.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: هر کس نزد خداوند عزیزتر باشد قاتلش شقی‌ترین افراد خواهد بود، لذا سردار سلیمانی توسط داعش به شهادت نرسید بلکه خود آمریکا برای شهادت او اقدام کرد.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) آمدند تا دین الهی را نصرت دهند، گفت: سردار سلیمانی نیز به پیروی از راه و سیره اهل بیت(ع) دنبال نصرت دین الهی بود که در همین راه به شهادت رسید.

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/yfun9dj1avpqxr0t1i45or9iff2abyok.jpg

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید