دونات بدون شکر رضوی؛ محصولی مناسب ویژه افراد مبتلا به دیابت

۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۸:۰۴
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی از تولید محصولی مناسب ویژه افراد مبتلا به دیابت در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

محمدصادق مروارید در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: دونات یکی از پرطرفدارترین محصولات شرکت نان قدس رضوی است که با توجه به محتوای بالای شکر آن به ویژه در آیسینگ یا همان تزیین روی دونات که بخش اصلی فرمولاسیون آن را شکر تشکیل می‌دهد، برای استفاده افراد مبتلا به دیابت یا افرادی که از رژیم غذایی کم کالری استفاده می کنند، مناسب نمی‌باشد.
وی ادامه داد: در این راستا شرکت تولید دونات بدون شکر را در دستور کار خود قرار داده است و با توجه به این که محصول مذکور حاوی ساکارز نمی‌باشد و کالری کمتری نسبت به دونات دارای شکر دارد، لذا مصرف آن برای افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که از رژیم غذایی کم کالری استفاده می‌کنند مناسب است.
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی درباره تحقیقات و اقدامات صورت گرفته در خصوص تولید دونات بدون شکر خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع شیرین‌کننده‌های کم کالری غیر ساکارزی که در بازار موجود است، تحقیقات زیادی در رابطه با انتخاب نوع شیرین‌کننده و پرکننده‌های جایگزین شکر انجام شده است.
وی ادامه داد: ضمن این که دونات حفظ ماندگاری تزیین روی دونات و طعم و بافت آیسینگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
مروارید با اشاره به تولید آزمایشی دونات بدون شکر تصریح کرد: نمونه آزمایشی این محصول پس از انجام تحقیقات و تصویب طرح در کمیته طراحی و تکوین شرکت نان قدس رضوی، هم اکنون تولید شده است و پس از تایید نهایی و انجام تست‌های صنعتی، دونات بدون شکر به صورت انبوه وارد بازار می‌شود.
وی افزود: دونات بدون شکر که در مجموعه محصولات تخمیری سرخ کردنی قرار می‌گیرد، با وزن 55 گرم و مشابه دونات دارای شکر، بسته‌بندی و عرضه می‌شود.
مروارید درباره بازار فروش این محصول گفت: با توجه به این که محصولات سلامت محور برای استفاده تمامی اقشار جامعه طراحی شده، لذا بازار فروش آن مشابه سایر محصولات نان رضوی بوده است و در تمام کیوسک‌ها و فروشگاه‌هایی که محصولات نان رضوی را عرضه می‌کنند، به فروش می‌رسد.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه دونات بدون شکر برای استفاده افراد مبتلا به دیابت مناسب است، با انجمن دیابت استان خراسان رضوی در مورد این محصول و معرفی و عرضه آن به این گروه از بیماران مذاکراتی صورت گرفته است.
مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی تاکید کرد: مصرف این محصولات که جزء تولیدات سالم به شمار می‌روند، برای افراد عادی جامعه نیز توصیه می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید