به همت مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی؛

کارگاه مشاوره گروهی «ارتباط موثر» در کلینیک آستان مهر رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۸:۰۹
کارگاه مشاوره گروهی«ارتباط موثر» ویژه خادم‌یاران حرم مطهر رضوی در کلینیک تخصصی روان‌شناسی و مشاروه آستان مهر رضوی(واحد غدیر) برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، استاد جواد بهادرخان؛ روان‌شناس و مشاور خانواده در کارگاه مشاوره گروهی «ارتباط موثر» ویژه خادم‌یاران حرم مطهر رضوی که صبح روز 22 دی ماه در محل کلینیک تخصصی روان‌شناسی و مشاروه آستان مهر رضوی(واحد غدیر) برگزار شد، به تبیین تعریف و راه‌های برقراری ارتباط موثر به عنوان یکی از مهارت‌های زندگی پرداخت.
وی تصریح کرد: ارتباط موثر به نوعی از ارتباط گفته می‌شود که منجر به تغییر رفتار در طرف مقابل شود. به این معنا که اگر در راهنمایی‌ها مطلبی را به طرف مقابل می‌گوییم باید به گونه‌ای باشد که موجب تغییر رفتار او شود.
این کارشناس با اشاره به ارتباط خادم‌یاران با زائران حرم مطهر رضوی بیان کرد: برخورد خادم‌یار با زائر باید متناسب با فضای معنوی حرم مطهر و مبتنی بر خاستگاه علمی باشد.
وی ادامه داد: برقراری ارتباط موثر مستلزم استفاده از علم و هنر است چرا که دارای شاخصه‌های علمی می‌باشد و همچنین برای برقراری ارتباط موثر فرد باید از فطرت زیبا‌پسند خود نیز استفاده کند.
بهادرخان افزود: اگر ارتباط موثر در خدمت دین قرار بگیرد، مجموعه رفتارهایی در فرد به وجود می‌آید که منجر به تغییر رفتار سازنده و مثبت در مخاطب خواهد شد.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین مولفه یک ارتباط موثر «مخاطب» یعنی دریافت‌کننده پیام است، اظهار کرد: اگر قرار باشد با مخاطب ارتباط برقرار کنیم باید در ابتدا نسبت به او شناخت کافی پیدا کنیم.
این مشاوره خانواده ابراز کرد: شناخت نسبت به مخاطب از نظر سن، جنس، میزان تحصیلات، جایگاه اجتماعی و... در ایجاد ارتباط موثر و ایجاد تغییر رفتار مثبت در او به ما کمک می‌کند.
گفتنی است؛ کارگاه مشاوره گروهی«ارتباط موثر» که ویژه خادم‌یاران حرم مطهر رضوی که صبح امروز اولین جلسه آن برگزار شد، هر هفته روزهای یکشنبه از ساعت 10 الی 11:30 صبح در محل کلینیک تخصصی روان‌شناسی و مشاوره آستان مهر رضوی(واحد غدیر) واقع در طبقه فوقانی بازار غدیر برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید